Ana SayfaOyunSteam Kullanıcı Adı İle Hesap Bulma
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Steam Kullanıcı Adı İle Hesap Bulma

Steam kullanıcı adı ile hesap bulma konusuna bu içeriğimizde değineceğiz. Steam’i kullanmak için herkesin bir hesap oluşturması gerekir. Her kullanıcı kendi görünen adını belirler ve profilini herkese açık veya özel yapmayı seçer. Eğer herkese açık bir profiliniz varsa, diğer kullanıcılar sizi arayarak bulabilir. Aynı şekilde siz de diğer kullanıcıları bulabilirsiniz. Peki Steam kullanıcı adı ile hesap bulma işlemi nasıl yapılır?

Steam Kullanıcı Adı İle Hesap Bulma

Başka bir kullanıcının hesap adını bulmak istiyorsanız, ilk olarak o kişinin kullanıcı adını bilmeniz gerekir. Bu sayede herkese açık olan profiline bakabilirsiniz. Steam kullanıcı adı ile hesap bulma işlemini gerçekleştirmek için aşağıda sıralamış olduğumuz adımları takip edebilirsiniz.

 • Steam uygulamasını ya da web adresini açın.
 • Ardından sağ üst kısımda yer alan “Topluluk” sekmesini açın.
 • Kişi Bul” alanına bir kullanıcı adı veya bir profil bağlantısı girin.
 • Enter tuşuna tıklayın.
 • Karşınıza çıkan oyuncular arasından asıl aradığınız oyuncuyu bulabilirsiniz.

Bu sayede Steam platformu üzerinden dilediğiniz kullanıcının profiline girebilir ve hesabını inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu yöntem ile baktığınız kişinin oyun geçmişini ve hangi oyunlara sahip olduğuna da görebilirsiniz.

Arkadaş Ara Yöntemi İle Hesap Bulma

Steam platformunda bir hesaba bakmak istediğinizde, arkadaş ara yöntemi ile de kişinin hesabını bulabilirsiniz. Ancak bu yöntemi kullanmak için bakmak istediğiniz kullanıcının, daha önceden size arkadaşlık isteği atmış olması veya sizin ona arkadaşlık isteği atmış olmanız ve her ikinizin de arkadaşlık isteklerini kabul etmiş olması gerekir. Ardından aşağıda sıralamış olduğumuz adımları takip edebilirsiniz.

 • Steam’i açın.
 • Pencerinin sağ alt kısmında yer alan “Arkadaşlar ve Sohbet” seçeneğine tıklayın.
 • Ardından arama çubuğuna bir kullanıcı adı girin.
 • Enter tuşuna basarak kullanıcıyı arayın.

Bu işlemlerin ardından arkadaşınızın hesap profiline bakabilirsiniz. Bunun yanında bir de en son oynanalar üzerinden kullanıcı bulma yöntemimiz bulunmaktadır.

En Son Oynananlar İle Hesap Bulma

Steam platformunda bir online oyun oynarken illaki başka kullanıcılara da rastlamışsınızdır. Bu oyuncularla zaman zaman bağlantı kurmak isteyebilirsiniz. En son kimlerle oynadığınıza bakarak, bağlantı kurmak istediğiniz hesap ya da hesapları bulabilmeniz mümkün. Bu işlemi gerçekleştirmek için ise aşağıda sıralamış olduğumuz maddeleri uygulayın.

 • Steam platformunu açın.
 • Pencerenin en üstünde yer alan kullanıcı adınıza tıklayın (Topluluk sekmesinin hemen yanında)
 • Sol sütunda yer alan “Son Oynanalar” seçeneğine tıklayın.
 • Ardından yakın zaman da oyun oynadığınız kullanıcıların listesi ile karşılaşacaksınız.

Bu liste üzerinden aradığınız hesabı nokta atışı bir şekilde bulabilirsiniz. Ayrıca sıralanan oyuncular, oynan oyunlara göre sıralanmıştır. Bu nedenle hangi oyunda, hangi kullanıcıyı bulmak istiyorsanız ona göre seçim yapmanız sizlere zaman kazandıracaktır.

Steam, birden fazla kullanıcının aynı kullanıcı adına sahip olmasına izin verir, bu nedenle belirli bir kişiyi bulmaya çalışırken çok uzun bir oyuncu listesine bakıyor olabilirsiniz. Bu içeriğimizde Steam kullanıcı adı ile hesap bulma konusuna değindik. Benzer bir içeriğimiz olan “Steam Achivement Manager Güvenli mi?” adlı makalemize de göz atabilirsiniz.