Paylaş
İçindekiler

Son Hat Artık Kullanılamıyor Hatası iPhone

iPhone kullanıcılarınn son zamanlarda bu hatayla karşılaştığı malum. Özellikle yeni telefonlarda. Son Hat Artık Kullanılamıyor Hatası iPhone’lar için çok sıkıntılı bir sürecin başlangıcı gibi dursa da aslında bu sorunun kolay bir çözümü mevcut. Bu çözümler silsilesini yazımızda bulacaksınız.

Son Hat Artık Kullanılamıyor Hatası iPhone telefonların çift simli modellerinde yani iPhone XS Max, XS, XR ve iOS 12 üstü modellerinde görülmektedir. Bu hatanın temelinde ise e-sim teknolojisi yatmaktadır. Bu hata ile karşılaşan kişi sayısı bir hayli yüksek olduğu için çözüm yöntemlerinin sayısı da fazladır.

İlginizi Çekebilir: Snapchat Konum Kapatma – iPhone ve Android

Son Hat Artık Kullanılamıyor Hatası iPhone Çözümü

Peki son hat kullanılamıyor hatası çözümü için neler yapmalıyız. Aşağıda yer alan çözüm yöntemlerini deneyerek bu hatadan kurtulabilmeniz mümkündür.

1- Sistem Güncellemelerini Yapın

Bu hatayla karşılaşmamak için öncelikle yapmanız gereken telefonunuz güncel tutmaktır. Telefon güncel olmadığı takdirde bir çok hata ile karşılaşmanız mümkündür. Eğer telefonunuz güncelleme alıyorsa lütfen yapın.

2- Telefonu Yeniden Başlatın

Bu basit Türk yöntemini de denemenizi tavsiye ederim. Bir çok kez işe yarayan bu yöntem, hat ile olan bağlantıyı tekrar kurmanızı sağlayabilir. O yüzden telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin.

Son Hat Artık Kullanılamıyor Hatası iPhone

3- Telefon Arama Kayıtlarını Temizleyin

Sorun çözülmediyse telefonunuzun arama kayıtlarını silmeyi deneyin. Bu Son Hat Artık Kullanılamıyor Hatası iPhone’lar için çözümünde size yardımcı olabilir.

4- Ağ Ayarlarını Sfırılayın

Son Hat Artık Kullanılamıyor Hatası iPhone çözümü için ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Aşağıda nasıl yapılır anlatıyoruz.

  • Telefonda Ayarlar Sekmesine Gidin
  • Bu kısımdan Genel Ayarlara Tıklayın
  • Daha sonra sıfırla kısmına tıklayın ve Ayarları Sıfırla butonuna dokunun.

NOT: Ağ ayarlarını sıfırladığınız zaman telefonunuzda bazı önemli bilgileri de kaybedebilirsiniz. O yüzden yedekleme yapmanızı tavsiye ederiz.

5- Sim Kartını Çıkarıp Takın

Sim kartını çıkarıp takmak bazı durumlarda hatayı çözmektedir. Sonuçta hata sim kartı temelli olduğundan dolayı tekrar iletişim kurma çabası bazen basit hataların üzerini kapatır. O yüzden denemenizi tavsiye ederiz.

6- Telefonunuzda Uçak Modunu Açıp Kapatın

Son Hat Artık Kullanılamıyor Hatası iPhone’larda genellikle hat ile ilişkilendirilir. Uçak modu ise telefonunuzun baz istasyonuyla arasındaki bağı koparır. Bu yüzden uçak moduna alıp 15-20 saniye bekledikten sonra tekrar normal moda almayı deneyiz.

Son Hat Artık Kullanılamıyor Hatası iPhone başlıklı makalemizde sizlerin problemine çözüm aramaya çalıştık. Umarım sizler için faydalı olmuştur.

İlginizi Çekebilir