Ana SayfaSosyal MedyaSnapchatSnapchat Engel Kaldırma 2023
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Snapchat Engel Kaldırma 2023

Özellikle anlık hikaye paylaşma özelliğini seven kişiler tarafından tercih edilen Snapchat engel kaldırma işlemi bazen zor olabiliyor. Bu uygulama bazı kullanıcılar tarafından rahatsız edilen bir platform dönebiliyor. Neyse ki Snapchat engelleme özelliği sayesinde bu rahatsız eden kişilerden kolaylıkla kurtulabiliriz.

Diğer bir yandan da yanlışlıkla arkadaşların hesapları da engelleyebiliyor ya da daha öncesinde engellediğimiz kişinin engelini kaldırmak isteyebiliyor. İşte bu durumdan Snapchat engel kaldırma adımlarının bilinmesi gerekiyor. Snapchat’te engel kaldırma işlemi son derece basit olmaktadır. Yazımızın devamında IOS ve Android cihazlarda Snapchat engel nasıl kaldırılır bulabilirsiniz.

Snapchat Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Snapchat engel kaldırmak IOS ve Android işletim sistemlerine sahip cihazlarda son derece benzer bir şekilde yapılmaktadır. Bahsedeceğimiz adımları izleyerek kolayca Snapchat engel kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Öncelikle Snapchat uygulamasına girin ve sol üst kısmında bulunan küçük profil resminize tıklayın.
  • Karşınıza çıkan ekranda sağ üst köşede bulunan ayarlar simgesine tıklayarak ayarlar menüsüne giriş yapın.
  • Burada en alt kısımda bulunan hesap işlemleri kısmındaki engellenen butonuna girin.
  • Engelleme butonunun altında engellediğiniz tüm hesapları görebilirsiniz.
  • Bu ekrandan engelini kaldırmak istediğiniz hesabın karşısında bulunan X simgesine dokunun ve ardından Evet seçeneğine basıp işlemi sonlandırın.

Sonuç

Snapchat engel kaldırma yukarıda bahsettiğimiz gibi son derece basit birkaç adımla yapılabilmektedir. Engel kaldırmanın yanı sıra merak edilen bir diğer konu ise birisi engellendiğinde mesajlarında silinip silinmeyeceğidir.

Snapchat’te birini engellediğiniz durumunda gönderdiğiniz mesajlar, fotoğraflar ve videolar silinmemektedir. Ancak gönderdiğiniz mesaj, video ya da fotoğraf 30 gün içerisinde açılmazsa Snapchat bu mesajları silmektedir.

Daha Fazla Oku: Snapchat Bildirim Kapatma (Android ve IOS)