Ana SayfaTeknolojiSamsung Galaxy S20 FE 25 Watt Şarj Sorunu (ÇÖZÜM)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy S20 FE 25 Watt Şarj Sorunu (ÇÖZÜM)

Ağustos sonu Eylül ayı başlarında yayınlanan güncellemenin ardından Samsung Galaxy S20 FE 25 Watt şarj sorunu gündem oldu. Birçok kullanıcı bu sorun yüzünden telefonlarını şarj edemez oldu. Bu yüzden de birçok kullanıcı bu durumdan oldukça mağdur. Sorun genel olarak şu şekilde karşımıza çıkıyor.

15 Watt ile şarj etmeye çalışıldığında herhangi bir sorun olmuyor. Ancak 25 Watt şarj sorunu ekran kapatınca kendini gösteriyor. 5-10 dakika boyunca normal şarj etse de sonrasında şarj ediyor gibi gözüküp şarj etmemektedir. Telefonunuzu gece boyunca şarja bıraksanız da sabah uyandığınızda şarjınızın tam olmadığını görerek uyanırsınız. Bu sorunu gidermek için yapılması gereken bir adım vardı. Böylece yaşadığınız problem giderilecektir. Gelin o çözüm neymiş birlikte görelim.

Samsung Galaxy S20 FE 25 Watt Şarj Sorunu

Samsung Galaxy S20 FE 25 Watt şarj sorunu çözümü için yapılması gereken adımlar basittir. Sizler de aşağıdaki adımları takip ederseniz eğer sorunu kökten halledip 25 Watt’ın nimetlerinden faydalanmaya devam edebilirsiniz.

  • Sorunun giderilmesi için Always on display özelliği kapatılmalıdır. Ancak bunun için iki ayarı kapatmalısınız. Aksi takdirde şarj sorunu devam edecektir.
  • Bunun için cihaz ayarlarına gelerek kilit ekranı sekmesine tıklamalısınız.
  • Ardından Always on display butonunu kapatmalısınız.
  • Diğer işlem ise yine ayarlar uygulamasında. Uygulamaya girince pil ve cihaz bakımı sekmesine girmelisiniz.
  • Karşınıza gelen ekranda pil bölmesine tıklayınız.
  • Aşağı kaydırarak diğer pil ayarlarına tıklayın.
  • Gelen ekranda şarj bilgilerini göster butonunu kapatınız. Bu ayar sayesinde cihazınız şarj olurken ekranda ne kadarlık şarj olduğunu görmeniz engellenecektir.

Yukarıda yer alan adımları dikkatlice okursanız eğer Always on Display özelliği tamamen devre dışı kalacaktır. Bu sayede de Samsung Galaxy S20 FE 25 Watt şarj sorununuz çözülmüş olacaktır.  Eğer ki bu adımlar işe yaramaz ise (ki yarayacaktır) aşağıda yer alan çözümleri uygulayabilirsiniz.

Samsung Galaxy S20 FE 25 Watt Şarj Sorunu

Samsung Galaxy S20 FE Hızlı Şarj Sorunu

Samsung Galaxy S20 FE 25 Watt Şarj Sorunu için yapılabilecek diğer çözüm önerilerinden birisi ise sarj ederken cihazı tamamen kapatmaktır. Bu sayede cihazınızın sorunsuz bir şekilde şarj olacaktır. Ancak bu durum cihazınızın erişime kapalı olmasından dolayı birtakım aksaklıklar oluşturabilir. Bunun yerine aşağıda yer alan diğer adımlara göz atabilirsiniz.

25 Watt yerine cihazı satın aldığınızda içerisinden gelen 15 Watt’lık şarj makinesini kullanabilirsiniz. Güncel olarak 15 Watt şarj makinelerinden herhangi bir sorun gözükmemektedir. Bu da sorunun süper hızlı şarj yazılımında olduğunu göstermektedir.

Eğer ki elinizde 15 Watt’lık şarj makinesi yok ise yapmanız gereken adım süper hızlı şarj özelliğini kapatarak cihazın kablo şarjı kullanmasını sağlamaktır. Bunun için ayarlarda yer alan pil ve cihaz bakımı sekmesinin içerisinde yer alan hızlı şarjı kapatmayı denemelisiniz.

En İyi Kameralı Telefonlar 2022 yazımızı okumak isterseniz eğer sitemizde yer alan içeriklerimize göz atabilirsiniz.