Ana SayfaHaberSaatiniz ileri Hatası Çözümü (Google Chrome)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Saatiniz ileri Hatası Çözümü (Google Chrome)

Eğer Saatiniz ileri Hatasını alıyorsanız ve sitelere giremiyorsanız bunun basit bir çözümü var. Ancak bilgisayarınız çok eskiyse donanımsal bir problemden dolayı da bunu yaşıyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda çözmesi gerçekten zor olacaktır. Ancak eğer yazılımsal bir hatadan dolayı bu hatayı alıyorsanız çözümü gerçekten çok kolay.

İlginizi Çekebilir: Bağlantınız Gizli Değil Hatası (Kesin Çözüm)

Saatiniz ileri Hatası Google Chrome tarayıcısında HTTPS olan bir siteye girdiğiniz zaman karşınıza çıkan ve gerçekten can sıkıcı bir hatadır. Saatinizle oynayarak hatayı çözmeye çalışmış olabilirsiniz. Aslında doğru yerde hatayı arıyorsunuz. Ancak bu hatanın çok kolay bir çözümü mevcut. Aşağıda bu çözümü sizlerle paylaşacağız.

Saatiniz ileri Hatası

Google Chrome Saatiniz ileri Hatası Çözüm Yöntemi

Bilgisayar saatiniz normalde geri veya ileri olduğu zaman HTTPS ile başlayan bir siteye girdirseniz bu hatayı alırsınız. Google Chrome saatiniz ileri olduğunda sizi saatiniz ileri uyarısı ile bilgilendirir ve düzeltmenizi ister.

Bu durumda bilgisayar saatinizi düzeltmeniz gerekir.

  1. Bilgisayarınızda sağ alt kısımda bulunan Tarih/Saat kısmına sağ tıklayın.
  2. Karşınıza çıkan sekmeden yukarıda bulunan Tarih/Saat ayarla kısmına tıklayın.
  3. Windows 10 kullanıcıları saati otomatik olarak ayarla kısmını mavi yani açık kısma getirin.
  4. Windows 8, Windows 7 kullanıcıları ise açılan sayfadan Internet Saati kısmına girin.
  5. Karşınız çıkan ‘‘Bir Internet saat sunucusuyla otomatik olarak eşitle”yi seçin ve ‘‘Şimdi güncelleştir”e tıklayın. Bu işlemden sonra hatanız ve saatiniz düzelecektir.

Eğer her açtığınızda saat yanlış gösteriliyorsa bilgisayarınızın BIOS saatinde sıkıntı var demektir. Eski bilgisayarlarda görünen bu hata için maalesef bir çözüm önerimiz yok. Bir uzmana bilgisayarınızı tamir ettirmeniz en doğru seçenek olacaktır.