Ana SayfaOyunRoblox'u Kaç Kişi Oynuyor?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Roblox’u Kaç Kişi Oynuyor?

Roblox oyunu Amerika’dan yayılmaya başlayan ve bütün dünyaya kasıp kavuran bir oyun. Roblox’u Kaç Kişi Oynuyor sorusu da haliyle insanlarda merak uyandırıyor. Amerika Birleşik Devletlerinde Neredeyse her iki çocuktan biri Roblox oynuyor. Bu sayı gerçekten muazzam. Diğer ülkeler de bu konuma doğru ilerliyor

Özellikle 6-14 yaş arası çocukların ilgi kaynağı olan Roblox oyununu bu kadar popüler yapan şeylerden biri de oyun içinde kurulabilen platformlar. Oyun modları olarak da adlandırabileceğimiz bu oyun içi oyunlarda çocukların hayal dünyaları gelişiyor.

İlginizi Çekebilir: Roblox Karakter Nasıl Yapılır?

Aynı zamanda Roblox oyunu sayesinde çocuklar İngilizce ile haşır neşir oluyorlar. Türkçe olarak oynanmayan oyunda bir çok İngilizce terim çocukların hafızasına kazınıyor ve bu terimler günlük hayatta da bol bol kullanılan İngilizce kelimelerden oluşuyor.

Roblox’u Kaç Kişi Oynuyor?

Roblox’u Dünyada Kaç Kişi Oynuyor ve Roblox’u Toplamda Kaç Kişi Oynuyor soruları son zamanlarda herkes tarafından soruluyor. Bu sorunun cevabı gerçekten çok büyük bir sayı. 2021’de platformun yaklaşık 199 milyon aylık aktif kullanıcısı var ve trendlere göre bu sayı bir süre daha artacak.

Günlük oyuna giren oyuncu olarak baktığımızda 2021’in ikinci çeyreği itibariyle Roblox dünya çapında günlük 43,2 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. Roblox’u Kaç Kişi Oynuyor diyenler için günlük ve aylık verileri paylaştıktan sonra indirme sayılarına bir göz atalım.

Roblox'u Kaç Kişi Oynuyor?

Roblox’u Kaç Kişi İndirdi?

Google Playstore ve AppleStore verilerine göre Roblox’u kaç kişi indirdi sorusunun cevabı gerçekten muazzam. Roblox’u şu ana kadar Android ve IOS cihazlardan tam 383 milyon kişi indirdi. Bu muazzam rakam oyunun nasıl büyük bir hayran kitlesi olduğunu gözler önüne seriyor.

Bu oyunu bilgisayar üzerinden de oynayanları sayarsak iş iyice içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Dünyaca ünlü olan bu oyunun ileride çocukların vazgeçilmezi ve Minecraft tarzı uluslararası bir oyun olacağı öngörülüyor. Roblox’u Kaç Kişi Oynuyor sorusunun cevabının miktarı ilerleyen günlerde artacağa benziyor.

Daha Fazla Oku: Robloxa Nasıl Girilir? (Ayrıntılı Anlatım)