Paylaş
İçindekiler

Roblox Karakter Nasıl Yapılır?

Roblox Karakter Nasıl Yapılır merak mı ediyorsunuz? Roblox’u hızla keşfetmek isteyenlerdenseniz ve kendi dünyalarınızı inşa ediyorsanız yazımız tam da size göre. Oyununuzdaki diğer oyuncuların nasıl böyle havalı göründüğünü düşünüyor olabilirsiniz. Bu sorunun cevabı Roblox Karakter Nasıl Yapılırın cevabında gizli.

Yeni neslin sanal Lego oyunu olarak da adlandırılan oyunda yaratılan Roblox karakterleri, uçsuz bucaksız sayıda bileşenin bir araya gelmesiyle oluşturulduğundan, birbirinin aynısı Roblox karakterleri görmek ileri seviyelerde neredeyse imkânsız hale geliyor.

Daha Fazla Oku: Robloxa Nasıl Girilir? (Ayrıntılı Anlatım)

Roblox Karakter Nasıl Yapılır?

  • Sıfırdan bir karakter oluşturma ihtimaliniz var ama Roblox Studio’da yeniyseniz bunu yapmak biraz zor. Blokları bir araya getirip, bazılarını boyutlandırmanız ve bunları birleştirmeniz gerekiyor. Roblox Studio bu işte kullanacağımız temel program.
  • Roblox Studio’da mevcut karakterleri bulup üzerlerinde oynama yapabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz mevcut karakteri aratmanız yeterli olacaktır.
  • Görünüşünü ve tarzını beğendiğiniz güzel bi karakteri seçin ve Roblox Karakter Nasıl Yapılır serüvenine başlayın. Veya kendiniz sıfırdan bir karakter de oluşturmaya çalışabilirsiniz.
  • Ama bunu yapmak için biraz Robuxa ihtiyacınız olacaktır.

Roblox Karakterleri İçin Roboux Satın Almak

Karakterinizi eşsiz yapacak itemleri, oyun içinde kazandığınız Robuxlar ile alabilirsiniz Aynı zamanda gerçek parayla satın alarak işlemi hızlandırabilirsiniz.

Robux satın almak için: Robux Satın Alma Sayfası

Oyunda oluşturduğunuz bu karakter sizin dış dünya ile bağlantınız olacaktır. O yüzden biraz robux harcamaktan korkmayın.

Daha Fazla Oku: En iyi Roblox Karakterleri

Havalı bir Roblox Karakteriniz varsa oyunda her zaman bir adım öndesinizdir. Değişik oyun modlarında bu efsane karakterinizle ne kadar güçlü olduğunuzu gösterebilirsiniz.

Karakterinizi özelleştirme

Karakterinizi seçtikten sonra, her bölümü inceleyebilir ve özelleştirebilirsiniz. Bu, rengi değiştirmek kadar basit de olabilir, boyutlarla oynayıp kodlamayla uğraşmak kadar karmaşık da. Etkileyici gözükmek için diğer karakterlerin kıyafetlerinin parçalarını Avatarınıza sürükleyip bırakabilirsiniz. Bu, kişiselleştirmeye açık ara en basit yaklaşımdır.

Roblox Karakter Nasıl Noob Yapılır?

Roblox Karakter Nasıl Noob Yapılır sorusunun cevabı oyun ilk başladığınız günlerde saklı. Eğer Noob gözükmek istiyorsanız en basit ve çok kullanılan kıyafetlerden, aksesuarlardan ve karakterlerden edinmeniz gerekiyor. Eğer pahalı ve havalı kıyafetleriniz varsa kimseyi noob olduğunuza inandıramazsınız 🙂

Roblox Karakter Nasıl Kare Yapılır?

Roblox’ta karakterinizi kare yani blok gibi yapmak isterseniz, üzerinizdeki bütün insan aksesuarlarını ve kıyafetlerini çıkarmanız gerek. Eğer kare olarak görünmüyorsanız bunun nedeni sonradan satın aldığınız kıyafet ve aksesuarlardır. O yüzden hepsini çıkarıp teker teker giyerek hangilerinin bunu engellediğini bulabilirsiniz. Bir diğer yöntemi ise aşağıya yazıyorum.

  • Stüdyoya gidin ve ana sayfada oyun ayarlarını bulun ve üzerine basın.
Roblox Karakter Nasıl Yapılır
  • Ayarlar sayfasına girdiğinizde avatar sayfasını bulun ve üzerine basın.
Roblox Karakter Nasıl Yapılır
  • Avatar türünü bulun ve ardından r15’ten r6’ya değiştirin.
Roblox Karakter Nasıl Yapılır
  • Explorer’a gidin ve çalışma alanına komut dosyası ekleyin.
  • Komut dosyası için bu basit komut dosyasını yapıştırın:
while true do 
wait() 
c=game.Workspace:getChildren() 
for i = 1, #c do 
cc=c[i]:getChildren() 
for ii = 1, #cc do
if cc[ii].className=="CharacterMesh" then 
cc[ii]:Remove() 
end

Roblox Karakter Nasıl Yapılır yazımızın sonuna geldik. Karakter yapımı hakkında gerekli bilgiyi verdiğimizi düşünüyoruz. Eğer eklemek istedikleriniz varsa yorumlar kısmını kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir