Paylaş

Roblox Sesli Konuşma Nasıl Yapılır? (Voice Chat)

Roblox Sesli Konuşma Nasıl Yapılır diye merak eden Roblox sevenlere müjde. Yazımızda bütün ayrıntıları vereceğiz. Hayranlara Mart ayında söz verildiği gibi, Roblox artık Mekansal Ses( Spatial Voice) adlı yeni bir özellik sayesinde sesli sohbete sahip. Ama nasıl çalışıyor ve güvenli mi? Roblox Sesli Konuşma Nasıl Yapılır? Bunlar bugün kendinize sorabileceğiniz sorular ve biz de onları cevaplamaya çalışacağız.

Roblox Sesli Konuşma şu anda Roblox’ta aktif ve 13 yaşından büyük olduklarını doğrulayan oyuncular bu Roblox sesli sohbet özelliğini açıp kapatabilecekler. Peki bu Roblox Sesli Konuşma Nasıl Yapılır?

Roblox Sesli Konuşma ve Yeni (Spatial Voice) Ayarı Nedir?

Oyunun resmi web sitesi, “Roblox Sesli Konuşma, kullanıcıların Roblox’ta mekansal ses deneyimleri içinde Roblox Sesli Konuşmaya katılmalarını sağlayan bir özelliktir” dedi. Temel olarak, ekran avatarları birbirine yakın olan oyuncuların oyundaki gerçek hayat seslerini kullanarak konuşmalarının bir yolu.

Açıklayıcı web sayfası, “Bu özellik, 13 yaş ve üzeri doğrulanmış tüm kullanıcılar için kullanılabilir,” diye ekliyor. “13+ yaş doğrulanmış kullanıcı, Ayarlar sayfasını ziyaret ederek bu özelliği kullanmayı seçebilir. Daha sonra, onu destekleyen herhangi bir Roblox deneyiminde Roblox Sesli Konuşmayı kullanabilecekler.”

Daha Fazla Oku: Roblox Türkçe Şarkı ID Listesi (Bütün Müzikler)

Roblox Sesli Konuşma Ne Zaman Çıkacak?

Roblox Sesli Konuşma yayın tarihi 9 Kasım 2021 Salı olarak ortaya çıktı ve geliştiriciler yeni sesli sohbet özelliğini bugün ekledi. Sesli Sohbeti destekleyen bir Roblox deneyimi başlatırsanız, bugün deneyebilmelisiniz!

Roblox Sesli Konuşma Nasıl Yapılır

Roblox Sesli Konuşma ve Güvenlik

Mart ayında bir Roblox Yatırımcı Günü sunumunda, Roblox’un Mühendislik Başkan Yardımcısı Adam Miller şunları söyledi: “Metin sohbeti bugün Roblox iletişiminin özüdür. Gelecekte, güvenli sesli konuşma yoluyla iletişimi açmayı umuyoruz.” Ve şimdi o gün geldi!

Roblox Yatırımcı Günü sunumunun başka bir yerinde, oyunun geliştiricileri, Roblox’un günlük kullanıcılarının %56‘sının 13 yaşın altında olduğundan bahsetti. Dolayısıyla, bazı insanların neden Roblox Sesli Konuşmanın güvenli olup olmayacağını sorguladığını görmek kolay. Birçok ebeveyn, çocuklarının Roblox’ta oynamasına izin verir ve anlaşılır bir şekilde, çocuklarının herhangi bir yetişkin dilinden ve taciz edici içerikten korunduğundan emin olmak isteyeceklerdir. Roblox Sesli Konuşma Nasıl Yapılır cevabı yazımızın devamında!

Roblox Sesli Konuşma Kısıtlamlar

Roblox’tan Adam Miller, yukarıda belirtilen sunumda bunun “güvenli bir sesli sohbet” olacağına söz verdi. Oyunun geliştiricileri, güvenliğin burada önemli bir endişe kaynağı olduğunu zaten belirttiler.

Miller sunumun biraz daha erken bir noktasında “Güvenlik her şeyden önemlidir” dedi. “Küfür ve kişisel bilgiler de dahil olmak üzere uygunsuz içeriği engellemek için tüm metin iletişimlerini filtreliyoruz. Amaç, güvenli ve olumlu iletişimi sağlamaktır. Arkadaşlarla iletişim kurmak, sosyal deneyimimizin anahtarıdır. Kullanıcılar iletişim kurduğunda, daha fazla etkileşim kurar, birlikte daha fazla oynar ve hatta daha fazla satın alma işlemi gerçekleştirirler.”

Roblox Sesli Konuşma Nasıl Yapılır

Bugün öğrendiğimiz gibi, Roblox Sesli Konuşma özelliği yalnızca yaşlarını 13 veya daha büyük olarak doğrulayan oyunculara sunulacak ve bu özelliği kapatabileceksiniz. Roblox Sesli Konuşma Nasıl Yapılır’ın cevabı hemen geliyor. Aşağıda bunun hakkında daha fazlası da var!

Roblox Sesli Konuşma Nasıl Yapılır?

Nasıl olduğunu görmek için Roblox Sesli Konuşmayı açmak istiyorsanız, Hesap Ayarlarına gidin ve açıp kapatabileceğiniz bir Mekansal Ses (Spatial Voice) ayarını görmeniz gereken Gizlilik(Privacy) Sekmesine tıklayın. Açık olarak ayarlayın ve duyduğunuz gürültünün kaynağını daha net anlayacaksınız.

Roblox Sesli Konuşmayı Roblox’ta kapatmak istiyorsanız, Hesap Ayarları ve Gizlilik (Privacy) Sekmesine gidin ve ardından Mekansal Ses (Spatial Voice) ayarını kapalı konuma getirin. Basit!

Veya duymak istemediğiniz herhangi birinin sesini kapatabilirsiniz – diğer oyuncuları susturmak için avatarlarının başının üzerindeki mikrofon sembolüne tıklamanız yeterlidir. Umarım, bu seçenekler Roblox’un önümüzdeki günlerde güvende kalacağı anlamına gelmelidir!

Roblox Sesli Konuşma Nasıl Yapılır sorusunu cevapladığımız yazımız burada sonlanıyor.

İlginizi Çekebilir: Roblox En İyi Silah Oyunları