Ana SayfaOyunRiot Vanguard Crash Report Hatası
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Riot Vanguard Crash Report Hatası [Çözüm]

Riot Vanguard Crash Report Hatası alan oyuncular için Riot Vanguard Encountered an Error Would You Like to Upload a Crash Report to Riot uyarısına karşı çözüm yöntemlerini yazımızda anlatacağız. Yeni güncelleme sonrası başlayan bu sorunu nasıl çözebileceğinizi araştırdık. Riot Games’in son bilgisayar oyunu Valorant için yaptığı geliştirmeler nedeniyle oyuncular bir çok hata ile karşılaşmaya başladı.

Alışılmadık yenilikler için bu FPS oyununda bu tür hataları görmeye alışık olsak da bilinmeyen bir hata hala bizi rahatsız ediyor. Riot Vanguard Crash Report Hatasını çözmek isteyenler için cevaplar aşağıda.

Riot Vanguard Crash Report Hatası Nedir?

”Riot Vanguard Encountered an Error Would You Like to Upload a Crash Report to Riot” diye adlandırdığınız bu mesaj aslında bir kilitlenme raporudur. Oyun sunucularından kaynaklanan bazı problemlerden dolayı görülen bu mesaj sunucuların kapalı olduğunu gösterir. Oyunun çökmesi, oyuncuların oyuna girememesine neden olur.

Yani bu bir hata olmadığı için çözüm yöntemi olarak deneyebilecekleriniz çok sınırlı olacaktır. Çünkü genel olarak Riot Vanguard Crash Report Hatası, sizden kaynaklanan bir nedenden dolayı görünmüyor.

Riot Vanguard Encountered an Error Would You Like to Upload a Crash Report to Riot?

İşte tam da bu yüzden bir çözüm uygularken çok dikkatli olmanız gerekiyor. Çünkü sizden kaynaklanmayan bir sorun için bir uyarı görüyorsunuz. Yanlış bir çözüm yöntemi, farklı hataların ve sorunların görülmesine neden olabilir.

Bu nedenle, bu sorunla karşılaştıktan hemen sonra aşağıdaki özel çözümleri yapmayın. Oyun sunucularının kapalı olduğunu gördüyseniz beklemeniz gerekir. Eğer kimsede sorun yoksa ve bu hatayı görüyorsanız Riot Vanguard Crash Report Hatası için verdiğimiz adımları izleyebilirsiniz.

Riot Vanguard Crash Report Hatası

Riot Vanguard Crash Report Hatası Çözümü

Kilitlenme uyarısı olarak gelen bu hatanın çözümünü uygulamadan önce sunucu bilgilerini kontrol ediniz. Sunucular kapalıysa bu çözümü uygulamanıza gerek yoktur. Çünkü oyuna bağlanamadığınızda böyle bir uyarı almanız normal olacaktır.

Ancak oyuna bazı oyuncular girebiliyorsa ve bu Riot Vanguard Crash Report Hatasını alırsanız Would You Like to Upload a Crash Report to Riot yazısına, aşağıdaki çözüm sizin için yararlı olabilir.

Oyun dosyalarının zarar görmesi yeniden girişleri önleyecektir. Kontrol panelinden program ekleyip kaldırarak hem Valorant hem de Riot Vanguard uygulamalarını kaldırın. Ardından Valorant’ı tekrar yükleyin. Yeni dosyalar indirileceğinden, bozuk dosyalar da silinecek ve doğru şekilde yüklenecektir. Bunun dışında resmi bir çözüm sunulmamıştır.

Eğer hala oyun düzelmediyse ve sunucularda bir sorun gözükmüyorsa, internet ağınızda bir sorun olabilir. Veya indirme sırasında oyun dosyalarını tamamen silmemiş olabilirsiniz. Başka bir bilgisayarınız varsa onda çalışıp çalışmadığını deneyebilirsiniz.

Daha Fazla Oku: Valorant İstanbul Sunucusu Çöktü Mü?