Ana SayfaOyunPUBGPUBG Mobile Fatih Kaç Puan ve Nasıl Olunur?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

PUBG Mobile Fatih Kaç Puan ve Nasıl Olunur?

Fatih rütbesi en iyi 500 oyuncudan oluşur. Dünya üzerinde bu denli popüler olmuş bir oyunda ilk 500’e girmek çok zordur. Peki PUBG Mobile Fatih Kaç puan? Nasıl bu rütbeye erişebiliriz. Bu konuda aklınıza takılan bütün soruları gidermeye çalışacağız. Ne kadar zor olduğunu belirtsek de bu imkansız olduğu anlamına gelmiyor. Çok çalışan ve çabalayan herkes bu başarıyı elde edebilir.

PUBG Mobil Fatih Ligi Gereksinimleri

PUBG Mobile Fatih Kaç Puan ve bu lige nasıl katılırım sorularını soruyorsanız PUBG Mobile puan sistemini bilmeniz gerekiyor. Bu lige girmek için, oynadığınız bölgedeki en iyi 500 oyuncun içerisinde olmanız lazım. Hangi sunucuda oynuyorsanız sıralamanız ona göre olacaktır. Sıralamaya şu şekilde bakabilirsiniz.

 • Ana ekranın altındaki “mevcut sezon” simgesine tıklayın.
 • Daha sonra seviyenizin altındaki “rütbeye” tıklayın.
 • Bölgenizdeki rütbenizi ve sıralamanızı orada görebilirsiniz.

PUBG Mobile Fatih Kaç Puan

Fatih ligine ulaşmak için gereken puanlar, diğer oyuncuların puanlarına bağlı olduğundan sezon ilerledikçe değişir. Sezon başında daha kolayken sonuna doğru daha da zor olacaktır. Önce “As” rütbesine ulaşmanız gerekiyor, ardından Fatih’e ulaşmak için mümkün olduğunca çok fazla puan kasmanız gerekiyor.

Genellikle ortalama 4200 puan ile Fatih ligine girilebilirken, bazen diğer oyuncuların durumuna göre bu artabilir. PUBG Mobile Fatih kaç puan olursa olsun ulaşılamaz görülmemelidir. İsteyen her oyuncu zor da olsa inatla çalışarak bu lige girebilir.

PUBG Mobile Nasıl Fatih Olunur? Özel Taktikler

Fatih olmanın ulaşmanın ilk ve en önemli kısmı, “As” rütbesine ulaşmaktır. Bu nedenle, önce As’a ulaşmaya çalışın ve ardından Fatih ligine odaklanın.

Rütbenizi yükseltmeye başladığınızda ve daha düşük bir seviyeden, örneğin Gümüş veya Altından başlarsanız saklanmayın, çatışmaların yoğun geçtiği yerlere inmeye çalışın. Böylece hem rakipleri alt ederek erken öldürmeler elde edersiniz hem de oyuna hakimiyetiniz hızla artar.

Taç veya üstü gibi gelişmiş kademelerde gelmeye başladığınızda, sıcak çatışmaların olduğu yerlerden kaçınmaya çalışın ve hayatta kalmak için oynamaya başlayın çünkü erken ölürseniz, rütbe atlamanızı yavaşlatacak eksi puanlar alacaksınız.

İlginizi Çekebilir: PUBG Kademe Sıralaması 2022

PUBG Mobile Fatih Kaç Puan ve Nasıl Olunur

Son alana kadar hayatta kalmak için daha az oyuncunun yer aldığı bölgelere inmeye çalışın ve erken çatışmalardan kaçının; ancak bu taktik oyun boyunca saklanmanızı gerektirmez. Gerektiğinde çatışmaktan kaçınmayın çünkü kill almak da size puan kazandıracaktır.

Çember kapandığında ve yalnız olduğunuzda, çemberin mümkün olduğunca dışında kalmaya çalışın ve iyileşerek ilerleyin. Çok uzun süre dışarıda kalırsanız ölebileceğinizi unutmayın. İyileşme savaşına girmeyi planlıyorsanız, çantanızı ilk yardım kitleri ile doldurmayı unutmayın. Ya çembere herkesten önce girin ya da dövüşler bitene kadar bekleyin.

PUBG Mobile Rütbe Sıralamaları

 • Bronz (VI)
 • Gümüş (VI)
 • Altın (VI)
 • Platin (VI)
 • Elmas (VI)
 • Taç (VI)
 • As
 • Fatih