Ana SayfaOyunPUBGPUBG Ağ Gecikmesi Algılandı Çözümü
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

PUBG Ağ Gecikmesi Algılandı Çözümü

14 GB dosya büyüklüğü ile indirildikten sonra büyük bir heyecanla PUBG oynamak isteyenlerin karşısına bazı zamanlarda PUBG ağ gecikmesi algılandı çözümü uyarısı çıkabiliyor. Bu sorunun çözülmesi için birkaç yöntemin denenmesi de gerekebiliyor. Ancak PUBG sevenler için bu işlemlerin yapılması ve mutlu sona ulaşmak yapılan tüm denemelere değiyor.

Eğer sizler de PUBG ağ gecikmesi algılandı uyarısından dolayı oyuna başlayamıyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek sorunu hemen çözebilirsiniz.

PUBG Oyun Gereksinimleri

PUBG oyununu indirmek ve sorunsuz bir şekilde oynayabilmek için cihazınızın sahip olması gereken bazı özellikler bulunmaktadır. Bu özelliklerin karşılanması durumunda ise oyunda kasma ve çeşitli sorunlarla karşılaşılabilir. PUBG sorunsuz oynamak için gerekli olan cihaz özellikleri ise şunlar olmaktadır.

 • Geniş bant internet sağlayıcı,
 • 30 GB kullanılabilir alan,
 • 8 GB ve üzerinde RAM,
 • Minimum 2 GB NVIDIA ya da AMD grafik kartı,
 • Daha iyi bir performans isteniyor ise İntel Core i3 veya i5,
 • 64 bit işletim sistemine sahip olan Windows 7, 8

PUBG’yi Güncellemek

Eğer PUBG ağ gecikmesi algılandı hatası ile karşı karşıya iseniz o zaman bu sorunun çözümü için başvurabileceğiniz ilk yöntem PUBG’yi güncellemek olacaktır. Eğer STEM kullanıyorsanız o zaman bekleyen güncellemelerin olup olmadığını kontrol etmeli ve eğer bekleyen güncelleme varsa gerekli güncellemeleri yaptıktan sonra yeniden oyuna girmeği denemelisiniz.

PUBG’ye gelen güncellemeleri yapmak sadece bu sorunun çözümü için değil aynı zamanda diğer sorunların giderilmesinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca oyuna gelen güncellemeleri düzenli bir şekilde yaparak yeni özelliklerden de yararlanabilirsiniz. Bunu yanında oynanılan Xbox kutusunun da bağlantılarının doğru bir şekilde yapıldığından emin olmak gerekmektedir.

Windows Ağ Ayarlarını Sıfırlamak

Güncellemeyi yapmanıza rağmen hala sorun devam ediyor ise o zaman ikinci çözüm yolunu denemenizin zamanı gelmiş demektir. İkinci çözüm yolu ise bilgisayardaki ağ ayarlarını sıfırlamak olmaktadır. Çünkü mevcut ağ yapınız ile ağ yapılandırmalarının uyuşmadığı sıklıkla karşılaşılan bir durumdur.

Bunun için öncelikle Windows +R tuşlarına basılması ve ekrandaki iletişim kutusuna komut istemi yazılması gerekmektedir. Yükseltilmiş komut istemine girdikten sonra ise aşağıdaki diğer komutlara girmeye devam etmeniz gerekmektedir. Tüm ayarları sıfırladıktan sonra ise oyuna yeniden giriş yaparak sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz.

TCP/ IPv4’ü Sıfırlama

Bilgisayarınızda bulunan başlat öğesini tıkladıktan sonra sırasıyla ağ ayarları ve internet öğelerinin seçilmesi gerekmektedir. Daha sonrasında ise yine sırasıyla wi-fi, bilinen ve yöneti tıklamanız gerekmektedir. Değiştirmek istediğiniz ağı seçtikten sonra ise IP bölümünün yanındaki düzenle öğesini seçmeniz gerekmektedir. Açılan sekmede otomatik aç veya el ile seçeneklerinden birini seçmeniz gerekmektedir.

Yönlendirici Ayarlarını Değiştirme

PUBG ağ gecikmesi algılandı çözümü için uygulayabileceğiniz son çözüm yöntemi ise hizmet kalitesi ayarlarınızı değiştirmektir. QoS olarak kısaltılan hizmet kalitesi ayarları bazı uygulamalara daha iyi bir deneyim sağlamak için internet kullanımına öncelik verilmesidir. Bu düzenleme ile diğer uygulamaların internet erişimi yavaşlatmasına rağmen PUBG’nin daha hızlı bir şekilde çalışmasını sağlar.

 • Bunun için öncelikle tarayıcıya IP numarasının girilmesi gerekmektedir.
 • Daha sonrasında sırasıyla QoS Çoğunlukla Gelişmiş ve Kuruluma tıklamalısınız.
 • QoS menüsünde bulunan tercihlerin tamamını silin. Sonrasında ise bu menüden PUBG ve kullanıyorsa Discordun açılması gerekmektedir.
 • Değişikliklerin kaydedilmesi için ise uygulayı tıklamanız yeterli olacaktır.
 • Uygulamaların kaydedilmesi için menüden çıkmadan önce birkaç saniye beklemeniz gerekir.

PUBG Ağ Gecikmesi Algılandı hatasına çözüm aradığımız makalemiz burada son buluyor.