Ana SayfaOyunOverwatch 2 Ne Zaman Çıkacak?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Overwatch 2 Ne Zaman Çıkacak?

Overwatch 2 ne zaman çıkacak konusuna bu içeriğimizde değineceğiz. 2016 yılında oyunun ilk kısmını piyasaya süren Blizzard Entertainment şirketinin geliştirdiği Overwatch, çıktığı ilk zamandan bu yana oldukça ilgi gördü. Özellikle de oyunun çok oyunculu bir şekilde oynanabilmesi birçok kişinin beklediği özelliklerden. Nişancı ve strateji oyunlarını seven kişilerin mutlaka oynaması gereken Overwatch hakkında şimdi overwatch 2 ne zaman çıkacak soruları gündeme gelmeye başladı. Peki overwatch 2 çıkacak mı ya da çıkacaksa ne zaman çıkacak?

Overwatch 2 Ne Zaman Çıkacak?

Overwatch hayranları geçtiğimiz aylarda 2. oyuna yönelik bir beta sürümü ile karşılaştı. Bunun öncesinde ise zaten şirket oyunun ne zaman çıkacağı hakkında genel olarak bilgi vermişti. Yapılan resmi açıklamalara göre Overwatch 2, 4 Ekim 2022 tarihinde çıkacak. Bunun yanı sıra oyunun geliştiricileri 2. oyunu tamamen ücretsiz olarak sunulacağını da ekledi. Ancak bu durum oyunu oynamak için geçerli, yani oyunda oyun içi satışlar yer alabilir.

Overwatch 2 ne zaman çıkacak konusunun yanında yeni oyuna eklenen karakterler ve kozmetik malzemeler de araştırma konusu oldu. Ekim ayında yayınlanması beklenen Overwatch 2, aşağıda sıraladığımız sistem ve cihazları desteklemektedir.

  • Windows PC
  • Nintendo Switch
  • Xbox One ve Xbox Series X
  • Play Station 4-5

İlk oyuna kıyasla daha kapsamlı bir şekilde karşımıza gelecek 2. serinin duyurusu yine Blizzard tarafından yapıldı. Yapılan bu duyuru aslında ilk olarak bir fragman şeklinde karşımıza çıktı. Fragmanı ilk izleyen ve gören kullanıcılar ise oldukça heyecanlanmaya ve yeni oyunu sabırsızlıkla beklemeye başladı.

Overwatch 2 Kaç TL Olacak?

İlk oyunun belirli bir ücret karşılığında oyunculara sunulması nedeni ile oyuncular overwatch 2 ne zaman çıkacak sorusunun yanında overwatch 2 kaç tl olacak sorusunu da sormakta. Bildiğiniz üzere overwatch’in ilk oyununa sahip olmak ve oyunu oynamak için 120TL gibi bir ücret ödemeniz gerekiyordu. Böylece oyunun normal versiyonuna sahip olabiliyor, bir daha ek ödeme yapmadan sınırsız bir şekilde oyunu oynayabiliyordunuz. Aynı zamanda Overwatch Koleksiyoncu Versiyon’u da 390TL’den satın alabiliyordunuz.

Tüm bu durumlar ekim ayında karşımıza çıkacak Overwatch 2 için geçerli değil. Yeni oyun hayranlarına tamamen ücretsiz olarak sunulacak. Bu nedenle zevkiniz dışında herhangi bir şey için ödeme yapmanıza gerek kalmayacak. Ancak yine de oyunda yer alan karakterinizi yükseltmek için oyun içi alımlara başvurabilirsiniz.

Overwatch 2 Beta Nasıl İndirilir?

Geçtiğimiz aylarda beta sürümü yayınlanan overwatch 2’nin bu versiyonunu indirmek için bazı adımları takip etmeniz gerekir. Bunların başında “battle.net” adresi üzerinden hesap oluşturma işlemi gelmektedir. Ardından aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Hesabınıza giriş yapın ve Overwatch oyununu oyun başlatıcısı bölümünden açın.
  • Açılan pencerenin hemen sol altında yer alan sürümler kısmına tıklayın.
  • Burada 2. oyunun “tech beta” sürümünü seçin.

Böylece oyunun beta sürümünü oynayabilirsiniz. Bu içeriğimizde Overwatch 2 ne zaman çıkacak konusuna değindik. Benzer bir içeriğimiz olan “PUBG Mobile 10.000 UC Hilesi Çalışıyor mu” adlı makalemize de göz atmayı unutmayın!