Ana SayfaOyunMinecraft Yasaklandı mı? 2024
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Minecraft Yasaklandı mı? 2024

Severek oynadığımız oyunlardan birinde zaman zaman ortaya çıkan haberler sonucu Minecraft yasaklandı mı sorusunu sorabiliriz. Birçok oyuncu bu oyunun yasaklanmasını istememektedir. Çünkü genel olarak severek oynanan oyunlardan biridir.

Yaratıcılık, aksiyon, eğlence ve daha birçok özelliği bünyesinde barındıran Minecraft geçmişten günümüze büyük bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Yıllardır piyasada olan Minecraft hala değerini korumaktadır. Güzel güzel tasarımlar yapabileceğiniz, arkadaşlarınız ile sonsuz eğlenceye varabileceğiniz bir oyun. Elbette böyle bir oyunun kapanmasını kimse istenmez. Bu yüzden de Minecraft yasaklandı mı sorusu sıklıkta sorulmaktadır.

Minecraft Yasaklandı mı?

2022 tarihi içerisinde iken bu oyunun yasaklandığını söylemek doğru olmayacaktır. Hem bilgisayar ortamında hem de telefon ortamında oyun aktif olarak kullanılmaktadır. Böylelikle oyuncular da sınırsız eğlenceyi yaşayabilmektedir. Zaman zaman yasaklanma haberleri ortaya çıksa da genellikle bu tür konular asılsız olarak gündeme düşmektedir.

Üstelik dünya genelinde hiçbir ülkede yasaklı olarak bulunmuyor. Ancak zaman zaman bazı sebeplerden dolayı aileler tedirgin olabilmektedir. Her ne kadar tedirgin olsalar da dünya genelinde yasak olmayan bir oyunun ülkemizde yasak olması saçma olacaktır. Peki neden yasaklanma muhabbeti bu kadar çok dönmektedir gelin birlikte görelim.

  • Ailelerin çocuklarını korumak istemesinden dolayı tedirgin olmaları.
  • Haber yapan kişiler bu tarz haberlerin çok fazla okunduğunu düşünmesinden dolayı sahte haberler üretmeleri.
  • Oyun içerisinde zaman zaman gerilimin yaşanmasından dolayı çocukların kötü etkilenebileceğini düşünülmesi.
  • Küçük yaş kitlelerini üzerine çektiği için çocukları korumak istenmesi.

Bu ve buna benzer daha birçok sebepten dolayı ara sıra günde ve Minecraft yasaklandı mı sorusu düşmektedir. Ancak aktif olarak hiçbir ülkede yasak olmadığı gibi günümüzde bizim ülkemizde de yasak değildir. Elbette aileler yine de bu oyunun oluşturacağı etkilerden çocuklarını koruması gerekir. Bu yüzden bilinçli bir şekilde oyun oynatılması lazımdır. Her ne kadar bu oyunun güvenilir olduğu söylense de genel olarak tüm oyunlar çocuklar üzerinde yanlış bir etki bırakabilir.

Minecraft Yasaklandı mı

Minecraft Hangi Ülkede Yasaklandı?

Minecraft yasaklandı mı sorusunun ardından genellikle hangi ülkelerde yasaklandığı sorulmaktadır. Günümüzde ise bu sorunun cevabı sıfırdır. Çünkü aktif olarak hiçbir ülke içerisinde bu oyun yasaklanmamıştır.

Hatta tam tersine İsveç eğitim sisteminde yaratıcılığı geliştirdiğinden dolayı eğitim sisteminde bile kullanılmaktadır. Bu sebepten dolayı ülkelerde yasaklanması saçma bir durum olacaktır. Böylesine yaratıcı bir oyunun çocukları zihinsel olarak geliştireceği de düşünülmektedir. Her ne kadar olumlu yönleri olsa da bilinçli bir şekilde oynanması gerekir.

Minecraft Premium Nedir? Nasıl Alınır? Özellikleri Ve Fiyatları hakkında yazılan yazımızı okumak isterseniz eğer linke tıklayabilirsiniz.