Ana SayfaOyunMinecraft Kalkan Yapımı (Resimli)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Minecraft Kalkan Yapımı (Resimli)

Sonsuz savaşa hazırlanırken Minecraft kalkan yapımı oldukça önemli konulardan biridir. Siz de kendinizi güvene almak, savunmanızı oluşturmak istiyorsanız eğer oyunda kalkan nasıl yapılır öğrenmelisiniz. Bunun için doğru malzemeler kullanmalı, doğru şekilde oluşturmalısınız.

Ancak nasıl yapılacağını bilmiyorsanız doğru yere geldiniz. Yazımızda yer alan bilgiler sayesinde siz de Minecraft kalkan yapımı hakkında bilgi edinebilir ve oyunun aksiyonlu dakikalarında kendinizi düşmanlardan koruyabilirsiniz. O halde nasıl mı yapılıyor, gelin birlikte görelim.

Minecraft Kalkan Yapımı

Minecraft kalkan yapımı için öncelikle gerekli malzemeleri toplamalısınız. Bunun için aşağıda yer alan listeye göz atınız.

  • 1 Adet Demir Külçe
  • 6 Adet Kalas

Bu kalas için farklı ağaç türlerini kullanmanızda herhangi bir problem yoktur. Bu eşyaları bir araya getirdikten sonra dokuzlu ızgara sisteminde doğru şekilde yerleştirmelisiniz. Bunu nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız hemen aşağıda yer alan resme göz atabilirsiniz.

Minecraft Kalkan Yapımı

Yukarıda yer alan resme göre dizilim de yaptıktan sonra yeni kalkanınızı kullanabilirsiniz. Savaş ve aksiyon esnasında sizi birçok etkenden koruyacak olan bu eşya için tek yapmanız gereken bunlar.

Minecraft Kalkan Nasıl Yapılır?

Minecraft kalkan nasıl yapılır sorusu için bir üst başlıkta resimli olarak anlatım gerçekleştirmiştik. Ancak bunu bir de yazıya dökmek gerekirse hemen aşağıda yer alan maddelerdeki gibi dizilim gerçekleştirirseniz kalkan üretimi gerçekleştirebilirsiniz.

  • İlk sırada 1. Kutuda 1 tahta, 2. Kutuda demir külçe, 3. Kutuda yine bir tahta kullanmalısınız.
  • İkinci sıradaki tüm kutulara tahta yerleştirmelisiniz.
  • Üçüncü sırada ortadaki kutuya bir adet tahta yerleştirmelisiniz.

Bu sıralamayı yaptıktan sonra Minecraft kalkan yapımı adımlarınız başarılı bir şekilde tamamlanmış olacaktır. Sonrasında da envantere taşıma gerçekleştirerek kalkanınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanılacak olan tahtalar için meşe, ladin, huş, orman, akasya, koyu meşe gibi birçok alternatifi değerlendirebilirsiniz. Farklı bir tahta kullanmanız herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir.

Minecraft Kalkan Boyama

Minecraft kalkan yapımı işlemlerinden sonra bu kalkanı şekillendirmek de isteyebilirsiniz. Bunun için öncelikle kendinize bir bayrak yapmanız gerekmektedir. Bunun için 6 tane yün bloğunu Crafting Table üzerinden ilk iki satıra yerleştirin. En alt satırda da ortanca boşluğa çubuk yerleştirin. Böylelikle bayrak üretiminiz tamamlanacaktır.

Çalışma masasında oluşturulan bayrağın yanlarına farklı boyalar ekleyerek renklendirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu adımları tamamladıktan sonra kalkanın üzerindeki desenler de değişiklik gösterecektir. Artık bu adımı da tamamladığınıza göre bir savaşçı olarak savaşa hazırsınız demektir.

Minecraft Zayıflık İksiri Yapımı hakkında bilgi edinmek isterseniz sitemizde yer alan içeriklere göz atabilirsiniz.