Ana SayfaOyunMinecraft At Neyle Beslenir?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Minecraft At Neyle Beslenir?

Minecraft at neyle beslenir sorusu, severek oynayanların sıklıkla karşılaştığı sorulardan birisidir. Atı evcilleştirdikten sonra beslemeli ve çiftleşmesine yardımcı olmalıyız. Farklı farklı birçok renkte at bulunmakta ve doğada rastgele spawnlanmış olarak karşınıza çıkmaktadır.

Genellikle ovalarda ve savanlarda 2-6 kişilik gruplar ile gezer ve yumurtlarlar. Sizler de bu atları evcilleştirebilirseniz eğer, ulaşım aracı olarak kullanabilir hale geleceksiniz. Normalden çok daha hızlı gidebilir, normalden çok daha yükseğe zıplayabilirsiniz.

Tepelere tırmanırken kolaylık sağlayan bu atlar aynı zamanda çitleri aşmak için de kullanılabilir. Normalde bir oyuncu 1 blok zıplayabilirken atlar ile bu değer 5’e çıkmaktadır. Ayrıca 2 blok düzeyli olan sularda da yüzebilmenize olanak sağlar. Bunca avantaj sağlayan atları evcilleştirmek sizinle kalmasını sağlamak için Minecraft at neyle beslenir sorusunu sorabilirsiniz. Gelin birlikte nasıl beslendiğine bakalım.

Minecraft At Neyle Beslenir?

Minecraft at neyle beslenir sorusuna yanıt verecek olursak eğer birkaç farklı cevabımızın olduğunu söyleyebiliriz. Farklı farklı besinler sayesinde sizler de atınızı besleyebilirsiniz.

 • Şeker: Atların sağlığını 1x iyileştirdiği gibi 30 saniye boyunca da büyümesini hızlandırır. Ayrıca atların evcilleştirme olasılığını yaklaşık olarak %3 değerinde arttırır.
 • Buğday: Atların öfkelerini düşürmek için buğday kullanılabilir.
 • Elma: Atları beslemek için kullanılır.
 • Altın Havuç: Atların büyümesini sağladığı gibi iyileşmesini de sağlar.
 • Altın Elma: Atların üreme şansını %10 arttırdığı gibi tayların da büyümesini 4 dakika boyunca hızlandırır. Altın elma vererek onları çiftleştirebilirsiniz.
 • Büyülü Altın Elma: Atların üreme şansını %10 arttırdığı gibi tayların da büyümesini 4 dakika boyunca hızlandırır.
 • Saman Balyası: Atları iyileştirmek için etkili yöntemlerden birisidir. 10 kalbe kadar iyileştirebilir. Oyun içinde atları hızlı bir şekilde iyileştirmek isterseniz bu öge ile yapabilirsiniz.

Minecraft at neyle beslenir sorusunun yanıtını yukarıda yer alan maddelerdeki bilgiler ile sağlayabilirsiniz. Bu besleme işleminde sizler de yukarıda yer alan maddelerdeki ögelerden birisini seçerek atınızı besleyebilirsiniz. Beslerken atınızı iyileştirebilir, büyütebilir hatta evcilleştirme şansınızı arttırabilirsiniz.

Minecraft At Nasıl Çiftleştirilir?

Minecraft at neyle beslenir sorusunun ardından merak edilen bir diğer konu ise atlar nasıl çiftleştirilir sorusu olacaktır. Eğer ki sizler de atları beslerken nasıl çiftleştireceğinizi öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 • Atları önce evcilleştirmeniz gerekiyor.
 • Sonrasında ise her iki atı yan yana getirmelisiniz.
 • Bu adımın da ardından atlara altın elma vermelisiniz.
 • İkisine de verdikten sonra kalpler çıkacaktır.
 • Kalpler çıktıktan sonra orada tay göreceksiniz.

Tayı gördükten sonra çiftleştirme işleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır. Sizler de bu bilginin ardından Minecraft at neyle beslenir sorusu sayesinde nasıl çiftleştiğini öğrenmiş olacaksınız. Ayrıca benzer bir içeriğimiz olan “Bilgisayara Hileli Minecraft Nasıl İndirilir” adlı makalemize göz atabilir ve hileli Minecraft’ı nasıl indirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.