Ana SayfaOyunBilgisayara Hileli Minecraft Nasıl İndirilir?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Bilgisayara Hileli Minecraft Nasıl İndirilir?

İlk çıktığı zamandan bu yana popülerliğini koruyan Minecraft, güncel kalmaya devam ediyor. Bununla birlikte bazı oyuncular bilgisayara hileli minecraft nasıl indirilir sorusunu akla getiriyor. Dünya çapında oynanan minecraft, içerisinde çeşitli modlar barındırmakta. Örneğin yaratıcılık modunda dilediğinizi yapabilirken, hayatta kalma modunda aynı şeyleri söyleyemiyoruz. Peki bilgisayara hileli minecraft nasıl indirilir gelin hep birlikte göz atalım.

Hileli Minecraft Bilgisayara Nasıl İndirilir?

Hileli minecraft, hayatta kalma modunda oyunu oynarken çeşitli özelliklere sahip olmanızı sağlar. Bu özellikler yaratıcılık modunda olduğu gibi;

 • Uçabilme
 • Hızlı koşabilme
 • Işınlanabilme
 • İstediğin envanteri elde edebilme
 • Daha fazla hasar verme

şeklinde sıralanabilir. Hileli minecraft indirmek için oyunun herhangi bir farklı versiyonunu indirmenize gerek yoktur. Bunun için orijinal ya da crack minecraft kullanabilirsiniz. Hileler genellikle oyunda arkadaşları trollemek ve onlara şaka yapmak için kullanılır. Bu nedenle de oyunda ya maceracı ya da hayatta kalma modunda olmalısınız. Ardından hileli minecraft işlemlerine devam edebilirsiniz.

Bilgisayara Hileli Minecraft Nasıl İndirilir?

Bilgisayara hileli minecraft nasıl indirilir sorusunun doğrusu aslında minecraft hile nasıl yapılır olmalıdır. Çünkü oyun içerisinde hile yaparken bilgisayarınıza herhangi bir dosya indirmenize gerek yoktur. Hile işlemlerini doğrudan oyunda gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip edin ve doğru bir şekilde uygulayın.

 • Maceracı veya Hayatta kalma modunda bir dünya oluşturun.
 • Ardından oyun içerisindeyken klavyenizde yer alan “T” tuşuna basın. Alt tarafta yazı yazabileceğiniz bir alan göreceksiniz.
 • Bu kısma “/gamemode creative” veya “/gamemode 1” yazın ve enter tuşuna basın.

Bu sayede yaratıcı modu açtığınız hayatta kalma dünyasında aktifleştirmiş olursunuz. Dilediğiniz eşyayı ve envanteri alabilir, uçabilir ya da ışınlanabilirsiniz. Hileyi açtıktan sonra ise tekrar kapatmak ve oyuna normal bir şekilde devam etmek isteyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki maddeleri uygulayın.

 • Tekrar “T” tuşuna basın.
 • Yazı yazabildiğiniz kısma “gamemode 0” veya “gamemode survival” yazın.
 • Enter tuşuna basın.

Bu adımları takip ederek de açtığınız hileyi tekrar kapatabilir ve arkadaşlarınız fark etmeden oyunu oynamaya devam edebilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınızın da hile kullanıp kullanmadığını anlamanın bazı yolları bulunmaktadır. Örneğin arkadaşınız siz vurduğunuzda ya da düştüğünde hasar almıyorsa, geceleri canavarlar ona saldırmıyorsa arkadaşınız da hile yapıyordur. Bu nedenle yakalanmak istemiyorsanız, bu faktörlere dikkat etmelisiniz.

Bilgisayara hileli minecraft nasıl indirilir sorusunun yanıtını bu içeriğimizde sizlere vermeye çalıştık. Bunun yanı sıra oyuna hileli modlar eklemek de bir seçenektir. Ancak bu durumda aynı mod arkadaşınızda olmadığında çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir ya da mod çalışmayabilir. Bu nedenle de en sağlam ve güvenilir hile yapma taktiği hayatta kalma modundan yaratıcılık moduna geçmek olacaktır. Benzer bir içeriğimiz olan “Minecraft Komut Bloğu Kodları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?” adlı makalemize de göz atabilir, komut blokları hakkında bilgi edinebilirsiniz.