Ana SayfaKripto ParaMetaverse Arsa Alma Rehberi
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Metaverse Arsa Alma Rehberi

Metaverse Arsa Alma Rehberine sizlere Metaverse ile ilgili kısa bilgi vererek başlıyoruz. Son dönemlerin en popüler konuları arasında yer alan Metaverse, Bitcoin ve kripto para piyasası ile başlayan yolculuğun daha ilerleyen bir aşamasını oluşturuyor. Özellikle metaverse arsa alma yöntemi ile yapılacak yatırımların ilerleyen dönemde çok büyük kar getireceği ifade ediliyor.

Metaverse evreni yatırımlarında da en çok merak edilen başlıklar arasında bu yatırımların nasıl yapılacağı, işlemlerin nasıl gerçekleşeceği gibi noktalar bulunuyor. İçeriğimiz sayesinde de aradığınız tüm soruların cevaplarını çok kısa ve anlaşılır düzeyde bulabilirsiniz.

Metaverse Arsa Nedir?

Popüler bir başlık haline gelen Metaverse, Web 3.0 gündemi ile birlikte geleceğin dünyasında en önemli konular arasında bulunuyor. Bu arsalar sanal dünyada bilgisayar, Android cihazlar ve 3D cihazlar üzerinde yer alan arsalar olarak adlandırılıyor. Fiziki bir yeri olmasa da gelecekte internet üzerinde yaşanacak çok kapsamlı bir hayat içerisinde kendi sanal toprağınıza sahip olma şansı sağlıyor.

Metaverse Arsa Alma İşlemleri Nerede Yapılıyor?

İçerisinde Türkiye’de dahil olmak üzere Metaverse evreninde satış gerçekleştirilmesi için dünya genelinde 5 farklı platform üzerinden hizmet veriliyor. Bu platformlar arasında; 

  • Decentraland
  • Sandbox
  • Nextearth
  • Acieinfinity
  • OVR gibi şirketler bulunuyor.

Şirketler internet üzerinden gerçekleştirdikleri satışlar sayesinde metaverse arsa alma imkanı sağlıyor. Her şirket farklı bölgeler üzerinde farklı satış aralıkları sağlarken, dünyanın her yerini sanal olarak satışa sunmuş durumda bulunan OVR platformu sayesinde Türkiye’deki bölgelerde de alım yapma imkanı yer alıyor.

Metaverse Arsa Alma Rehberi

Metaverse Türkiye’de Nereler Alınabilir?

Metaverse evreni için Türkiye de dahil olmak üzere tüm dünyayı sanal satış ortamına aktarmış olan platform sayesinde Türkiye’de de bugün 20.000 üzerinde parsel satışta yer alıyor. Bu satışlar arasında da özellikle sadece 11.000 üzerinde alan İstanbul’da satılarak çok büyük bir popülerlik sağladı.

Türkiye’de bahsedildiği şekilde sadece İstanbul değil birçok İzmir, Muğla, Adana, Antalya, Şanlıurfa gibi birçok farklı noktada metaverse arsa alma imkanı yer alıyor.

İlginizi Çekebilir: En İyi Metaverse Coin Listesi (Piyasa Değerine Göre)

Metaverse Arsa Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Türkiye açısından düşünülürse, metaverse arsa alma işlemlerinde şirketler kendi altcoin birimleri ile ödeme kabulü sağlıyorlar. Bu platformda arsa satın alabilmek için metamask cüzdanı sahibi olmanız gerekiyor. Bu sayede alım teklifleri oluşturma imkanı elde ediyorsunuz.

Şirketlerin sunduğu değişen fiyatlar ile birlikte arsa alma imkanı bulunurken ada ve parsel üzerinden alım yapabilmeniz için

  • Öncelikle bir metamask cüzdanı temin etmeniz ve sonrasında da şirketler arasından birini seçmeniz gerekecektir.
  • Seçtiğiniz şirketin sayfası üzerinde metaverse coin temin ettikten sonra iyi bir arsa araştırması yapabilirsiniz.
  • Seçtiğiniz arsa üzerinde de ada ve parsel seçimlerini tamamladıktan sonra temin ettiğiniz metaverse coin birimleri sayesinde ödeme yaparak, arazi alma işlemini tamamlayabilirsiniz.
  • Bu noktada arazi alırken aldığınız arsanın etrafını kontrol etmeniz ve ileride size nasıl bir sonuç ile yatırım karlılığı sağlayacağını göz önünde bulundurmanız önemli bir noktadır.

Metaverse Arsa Fiyatları Nasıldır?

Metaverse sanal dünyasında arsa fiyatları İstanbul, İzmir veya Adana, Şanlıurfa gibi şehirlere göre önemli değişiklikler oluşturmaktadır. Genellikle İstanbul’da İstiklal Caddesi, Nişantaşı ya da boğaz hattında en yüksek bedeller ile arsa satışları yapıldığı görülebilir.

İstanbul, İzmir ve Muğla gibi bölgelerde 1-100 Amerikan doları arasında en küçük ölçekli arsalar başlarken, Anadolu’nun birçok noktasında parsel başı 1 dolar gibi ödemeler yapılması gerekmektedir.

Metaverse Arsa Alma Rehberi

Genel olarak aralıklı rakamlara bakıldığında küçük arsalar 1-100 dolar arası, orta ölçekli arsalar 10.00050.000 dolar arası ve büyük arsalar ise 200 bin dolar hatta daha fazlası ile temin edilebiliyor. Arazinin bulunduğu nokta, ne kadar değerli olduğu, metrekaresi, ulaşım ve altyapı koşulları gibi birçok ayrıntı fiyatını belirlemekte önemli bir faktör sağlıyor.

İlerleyen yıllarda ise elbette ki gerçek hayattaki arazi satışlarında olduğu gibi metaverse arsa satışlarında da daha yüksek rakamlar ile karşılaşma olasılığı bulunuyor.