Ana SayfaTeknolojiMacBook FaceTime Etkinleştirme Hatası (Apple)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

MacBook FaceTime Etkinleştirme Hatası (Apple)

FaceTime, Apple tarafından geliştirilen bir video görüşme özelliği olarak, bugün tüm Apple cihazlarda yer almaktadır. MacBook FaceTime Etkinleştirme Hatası ise tam da bu cihazlarda görülen ve sıkıntı oluşturan bir hatadır. İphone, iPad, Apple iPod Touch gibi birçok cihazda olduğu gibi MacBook cihazlarda da kullanılması mümkün olmaktadır. Ancak bazen macbook facetime etkinleştirme açısından sorunlar ile karşılaşıldığı da ifade edilmektedir.

Yıllardır birçok kullanıcının karşılaştığı etkinleştirme hatası, can sıkıcı problemler arasında görülmektedir. Özellikle kullanıcılar Mac bilgisayarlarda MacOS güncellemesi gerçekleştirdikten sonra Apple kimliği ile FaceTime oturumu açamadığını ifade etmektedir. Bu durumda “Aktivasyon sırasında bir hata oluştu. Tekrar deneyin. FaceTime’da oturum açılamadı.” gibi bir bildirim gelmektedir.

MacBook FaceTime Etkinleştirme Hatası Nasıl Çözülür?

Apple kendi sayfası üzerinde destek bölümü içerisinde MacBook bilgisayarlarda karşılaşılan birçok sorun için arıza teşhisi ve çözüm rehberleri sunmaktadır. Ancak aynı bölüm içerisinde macbook facetime etkinleştirme ile ilgili hatanın çözümüne dair özel bir açıklama veya yöntem bulunmadığı görülebilir. Apple destek sayfasındaki çözüm yolu incelenirse;

  • Appleid.apple.com adresi üzerinden giriş yapıp yapamadığınızı denemeniz talep edilmektedir. Yine bu sayfada Apple kimliğinizi veya Apple kimlik parolanızı unutmanız durumunda neler yapmanız gerektiği anlatılmaktadır.
  • Ardından Apple menüsü üzerinde “Sistem Tercihleri” içerisinde “Tarih ve Saat Ayarları” içinde “Tarihi ve saati otomatik ayarla” seçeneğini seçmeniz talep edilmektedir. Saat dilimini tıkladıktan sonra da ayar kontrolü yapabilirsiniz.
  • Son olarak hatanın çözümü için yazılım güncellemelerini yükleyip yüklemediğinizi kontrol etmeniz talep edilmektedir.

MacBook FaceTime Etkinleştirme Hatası Çözümleri

Apple şirketi tarafından macbook facetime etkinleştirme hatasının çözümü için ifade edilmeyen yollar açısından size farklı öneriler sunulabilir. Örneğin, Apple kullanıcı adı ve şifrenizin hem doğru hem de aktif olduğundan mutlaka emin olmanız gerekir. Bunun dışında internet bağlantınızın mutlaka sağlıklı olması yani sorunsuz bir bağlantı elde edilmesi önemlidir.

Bazı durumlarda Apple sistem hizmetleri kesintileri veya belirtildiği gibi tarih saat ayarlarındaki yanlışlıklar da soruna yol açabilir. İşletim sistemi güncellemesinin yapılmamış olması, güvenlik duvarı engelleri veya bağlantı sorunları da hatayı ortaya çıkarabilir. Bu nedenle ek çözüm yolları olarak bu noktalar üzerinde durularak da gerekli kontrollerin yapılması katkı sağlayabilir. 

İlginizi Çekebilir: Support.apple.com/iphone/restore Hatası [ÇÖZÜM]