Ana SayfaTeknolojiSupport.apple.com/iphone/restore Hatası
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Support.apple.com/iphone/restore Hatası [ÇÖZÜM]

Support.apple.com/iphone/restore Hatası, çok can sıkıcı değil mi? Bazen düzenli şekilde kullandığınız ya da bazen uzun süre kapalı kalan iPhone telefonlarda telefonun açılışında ekranda bir başlangıç yapılandırması ile karşılaşabilirsiniz. Bu durum sonucunda ekranda karşılaşacağınız ifade, support.apple.com/iphone/restore hatası olacaktır. Gördüğünüz bu hata mesajı sonucunda iphone birden kapanabilir. Sonrasında yeniden kapatıp açmaya çalışsanız dahi aynı mesajı almaya devam edebilirsiniz. 

Support.apple.com/iphone/restore hatası ile karşılaştığınızda telefonu yeniden açıp kapattığınızda dahi ekranda iTunes logosu görülecek ve şarj kablosu logosu görülecektir. Bu durum telefonun açılması açısından bir problem oluşturacağı için iPhone 6, 6S, 7, 8, X gibi birçok farklı modelde problemin çözümü pratik bazı yollar ile elde edilebilir.

Support.apple.com/iphone/restore Hatası Nasıl Çözülür?

İPhone telefon modellerinde karşılaştığınız bu restore hatasının çözülebilmesi için birbirinden farklı yolları kullanmayı tercih edebilirsiniz. Örneğin, ilk yöntemin kullanılmasında çok pratik bir şekilde bazen telefonun birkaç kere yeniden başlatılması ile problem çözülebilmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmek için

  • Öncelikle iPhone sağ üst tarafında bulunan güç düğmesine ekranda “kapatmak İçin kaydır” ifadesi çıkana kadar basılı tutmanız gerekir.
  • Sonrasında telefonu kapattıktan sonra yeniden güç düğmesine basılı tutarak telefonun açılmasını sağlayın.
  • Ekranda Apple logosu görüldüğünde telefon normal bir şekilde açılabilir.

Daha Fazla Oku: Apple Kimliği Güncel Değil Hatası Çözümü

Support.apple.com/iphone/restore Hatası 2. Çözüm

Çözüm açısından bir diğer yolu denemek isterseniz, bilgisayar üzerinden gerçekleştirilebilecek bir işlem de bulunmaktadır. Bu yöntem genellikle support.apple.com/iphone/restore hatası açısından çok daha güçlü bir çözüm olarak kabul edilmektedir. Bu yöntem uygulanırken, 

  • Öncelikle bilgisayarınız üzerinde iTunes yazılımını açmanız ve sonrasında telefon kablosu ile iPhone telefonu bilgisayara bağlamanız gerekir.
  • Sonrasında iTunes telefonunuzu otomatik bir şekilde algılayacak ve iPhone güncellemesi yapmanızı ya da geri yükleme yapmanızı talep edecek bir pencere açılacaktır.
  • Açılan pencere içerisinde güncelle (update) seçeneğine tıkladığınızda işlemin tamamlanması kısa bir süre alacaktır.