Ana SayfaSosyal Medyaİnstagramİnstagram Telif Hakkı Mesajı Geldi Ne Yapmalıyım?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

İnstagram Telif Hakkı Mesajı Geldi Ne Yapmalıyım?

İnstagram Telif Hakkı Mesajı Geldi Ne Yapmalıyım diye korkuyorsanız korkmanıza gerek yok. Son dönemlerde birçok İnstagram kullanıcısına gelen telif hakkı mesajları, kullanıcılar üzerinde endişe yaratmaktadır. Bu sebeple de bu mesajları ciddiye alarak istenilen işlemleri gerçekleştiren birçok kişi bulunuyor.

İnstagram telif hakkı mesajı geldi ne yapmalıyım sorusunun cevabı ise son derece basit olmaktadır. Eğer bir sebepten dolayı İnstagram hesabının kapanması söz konusu olursa İnstagram bunu size haber vermeden yapacaktır. Bu sebeple de bu tür gelen mesajlara itibar edilmemesi gerekmektedir.

İnstagram Hesabı İle İlgili Gelen Mesajlara Neden İtibar Edilmemelidir?

Kullanıcıların İnstagram hesabında bulunan DM kutularında telif hakkı ile ilgili bir ihlalin söz konusu olduğu ile ilgili son derece ikna edici açıklamalar bulunmaktadır. Bunların içerisinde genellikle kullanılan sebeple fotoğraf ve video ihlali, taciz edici içerik ve küfürlü sözler gibi sebepler bulunmaktadır.

Bu sebepler gerçekten de birçok İnstagram kullanıcısını korkutabilmekte ve bu sorunu çözmek için İnstagram telif hakkı mesajı geldi ne yapmalıyım sorusunun cevabını aramaktadır. Ancak birçok kullanıcı mesajlarda gelen formları doldurmayı ve hesaplarını geri almayı düşünmektedir. Ancak bunları yapmaları durumunda dolandırıcılık mağduru olmaları son derece olasıdır.

Daha Fazla Oku: Instagram Hesabın Bir Başkasının Eline Geçti Ne Demek?

İnstagram Telif Hakkı Mesajı Geldi Ne Yapmalıyım

İnstagram Telif Hakkı Mesajı Geldi Ne Yapmalıyım?

Diğer bir deyişle İnstagram telif hakkı mesajı geldi ne yapmalıyım sorusunun cevabını aramadan direkt olarak direktiflere uyan İnstagram kullanıcılarının bir dolandırıcılıkla karşı karşıya kalmaları neredeyse %100’dür.

Diğer bir yandan bu yol ile hesabı çalınan İnstagram kullanıcıların takip ettiği hesaplar da risk altına girmektedir. Çünkü dolandırıcılar diğer hesaplara da aynı mesajları göndererek hesaplarını çalma girişiminde bulunmaktadır.

İnstagram kullanıcıları için asıl önemli olan gelen mesajların İnstagram tarafından mı yoksa dolandırıcılar tarafından mı gönderildiğinin ayırt edilmesidir. Bunun da en iyi ayrım yolu İnstagram’ın kullanıcılarına bilgilendirme mesajlarını sadece mail yoluyla bildirmesidir.