Ana SayfaSosyal MedyaİnstagramInstagram Silinen Mesajları Geri Getirme
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram silinen mesajları geri getirme son dönemlerde oldukça araştırılan konulardan biridir. Sohbette gönderilen mesajlar artık eskisi gibi olmayıp istediğimiz zaman karşı taraftan silebilmekteyiz. Ancak bu durum bazen bizim aleyhimize olabilmektedir. Bunun için de birçok kişi Instagram silinen mesajları geri getirme hakkında bizlere sorular yöneltmektedir.

Silinen mesajları sohbette direkt olarak geri getiremesek de atılan mesajları görebileceğimiz farklı yollar vardır. Bunun için ise yazımızın geri kalanını okuyup, adımları birer birer uygulamanız yeterli olacaktır.

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram silinen mesajları geri getirme işlemlerinde izleyebileceğiniz iki farklı alternatif vardır. Bunlardan bir tanesi farklı bir uygulama ile olurken bir diğeri ise cihazınızda özelliğin bulunması durumunda kullanılabilir.

  • Uygulama mağazasından bildirim kaydedici program yüklemek.
  • Cihazınızda olması durumunda kendi bildirim geçmişinizi programsız görmek.

Bu adımların nasıl yapılacağını merak ediyorsanız şimdi birer birer inceleyeceğiz.

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?

Instagram silinen mesajları geri getirmek istediğimizde kullandığınız telefon Samsung’un son modelleri ise işiniz oldukça kolaydır. Çünkü cihazın kendi özellikleri arasında geçmiş bildirimleri görebilmeniz mümkündür.

Bunun için ayarlar uygulamasına girip bildirim ayarlarına tıklamalısınız. Bu ekranda gelişmiş bildirim ayarları kısmına tıklayarak bildirim geçmişi ayarlarını görebilirsiniz. Eğer ki bu ayar önceden aktif değilse geçmiş mesajları görmeniz mümkün olmayacaktır. Ayarı aktif edip sonraki durumlar için kullanabilirsiniz.

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram Silinen Mesajları Görme

Instagram silinen mesajları geri getirme işleminde uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem ise uygulama mağazasından “Notification Saver” programlarını kullanmaktır. Bu programları kurup gerekli bildirim izinlerini verdikten sonra gelecek süreçteki silinen Instagram mesajlarını görebilirsiniz.

Ancak bu programı sıfırdan kuruyorsanız ne yazık ki önceki mesajları görmeniz mümkün olmayacaktır. Her ne kadar zor bir ihtimal olsa da aslında bir yönteminiz daha bulunmaktadır. Bu da genel bir alışkanlık oluşturmanızı sağlayacak ve silinen mesaj olup olmadığını anlamanızı sağlayacaktır.

Bundan sonraki süreçte Instagram’a internetsiz girer ve internetinizi uygulama içerisinde açarsanız, gelen mesajlar birer birer üst tarafta belirecektir. Bu yöntem çok işlevsel gözükmese de sürekli mesajlarını silen kişiler ile konuşan kişilerin işine yarayacaktır.

İnstagram Gözden Geçir Özelliği hakkında yazılan yazımızı okumak isterseniz sitemizde yer alan diğer içeriklere göz atabilirsiniz.