Ana SayfaSosyal Medyaİnstagramİnstagram Hikaye İzleyenler Gözükmüyor Çözüm
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

İnstagram Hikaye İzleyenler Gözükmüyor Çözüm

İnstagramın özelliklerinden birisi olan hikayeler kullanıcıları tarafından en sevilen özelliklerin başında geliyor. İnstagram Hikaye İzleyenler Gözükmüyor hatası ise çok can sıkmaya başladı. Hem 24 saat içerisinde silinmesi hem de hikayeyi görüntüleyenlerin anlaşılabilmesi hikaye kısmının İnstagram kullanıcıları tarafından sıklıkla kullanılmasını sağlıyor.

Ancak kısa süre öncesinde İnstagram hikaye izleyenler gözükmüyor problemi yaşandı ve bu  problem birçok İnstagram kullanıcısını telaşlandırdı. Birdenbire tüm İnstagram kullanıcılarının hesaplarından kaybolan bu özellik, İnstagram kullanıcıları tarafından pek de hoş karşılanmadı. Herkes İnstagram hikayelerinin kimler tarafından görüntülendiğini görmek isterken bu özelliğin gitmesi kurumsal hesapları olmasa bile bireysel kullanıcıları rahatsız etmeye yetti.

Instagram Çöktü mü?

Instagram’ın tarihinde birçok çökme yaşanmasından dolayı İnstagram hikaye izleyenler gözükmüyor problemi ile  karşılaşan kullanıcıların aklına da ilk olarak Instagram’ın yeniden çökmüş olabileceği geldi. Ancak Instagram’ın sahip olduğu diğer özelliklerde bir değişiklik olmaması ya da herhangi bir yavaşlama bulunmaması bunun pek olası olmadığının göstergeleri olarak kabul edildi.

İnstagram Hikaye İzleyenler Gözükmüyor

İnstagram hikaye izleyenler gözükmüyor özelliğinin birdenbire ortadan kaybolması ile ilgili Instagram yöneticileri tarafından herhangi bir açıklama gelmedi. Ancak Instagram’ın daha öncesinde yaptığı uygulamaları baz alırsak daha öncesinde de postlara yapılan beğenilerin gizlenmesi bizlere bazı ipuçları verebilir.

Instagram’ın bu özelliği kaldırmasının altında yatan sebep muhtemelen insanların Instagram gönderilerinin beğenilme oranlarının direkt olarak psikolojileri üzerinde etkili olmasıdır. Bu sebeple de Instagram kullanıcılarının psikolojilerini korumak için bu özelliği  kaldırmıştı. Ancak Instagram fenomenlerinden gelen tepkiler nedeniyle bu özelliği yeniden uygulamaya koymuştu. Çünkü Instagram fenomenleri beğeni oranlarına göre reklam anlaşmaları yapıyor ve bunun üzerinden para kazanıyor.

Daha Fazla Oku: Instagram Hesabın Bir Başkasının Eline Geçti Ne Demek?

Neden Instagram Hikaye Görüntüleme Görünmüyor?

İnsatagram’da yine aynı gerekçe ile hikayelerinin kimler tarafından görüntülendiğinin bilinmemesini isteyebileceği bu sorun için en mantıklı açıklama olarak görülüyor. İnsanların psikolojisini korumak ve kullanıcıların hikayelere daha fazla ilgi göstermesini sağlamak için Instagram hikayeyi kimlerin görüntülendiği bilgisini saklamaya başlamış olabilir.

Bu sayede kullanıcılar hem istatistiklerden etkilenmeyecek hem de kullanıcılar diğer hikayeleri daha rahat bir şekilde izleyebilecek. Diğer bir yandan hesabı gizli olmayan kişilerin hikayelerini görüntüleyen ancak takip etmeyen kişiler de DM aracılığı ile gelen sen kimsin ya da neden benim hikayemi izledin gibi sorulardan da korunmuş oluyor.

İnstagram Hikaye İzleyenler Gözükmüyor Çözüm

İnstagram Hikaye İzleyenler Gözükmüyor Çözüm

Bu problem eğer İnstagram’dan kaynaklı değilse aşağıdaki yöntemleri kullanarak çözmeye çalışabilirsiniz.

  1. İnstagram’ın Sunucu Durumunu Kontrol Edin
  2. İnstagram Uygulamasını Yeniden Başlatın
  3. İnstagram Uygulamasını güncelleyin
  4. Bir Mobil veya PC Web Tarayıcısı veya Farklı Bir Cihaz ile Kontrol Edin
  5. İnstagram Uygulama Önbelleğini ve Verilerini Temizle
  6. İnstagram Uygulamasını yeniden yükleyin
  7. Önceki İnstagram Hikaye Görüntülemelerinizi Bir Bot Oluşturdu
  8. Sahte Takipçileri veya Etkileşimleri Kaldırın
  9. Daha İlginç ve İlgi Çekici İçerik Üretin
  10. Hikaye Görüntüleme Sorununu Instagram Desteğine Bildirin