Ana SayfaSosyal MedyaİnstagramInstagram 13 Yaş Sorunu Çözümü
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Instagram 13 Yaş Sorunu Çözümü

Şirketin basın açıklamasına göre, 4 Aralık 2019’dan itibaren Instagram, kullanıcılara resmi olarak 13+ yaş sınırı getirdi. Instagram 13 Yaş Sorunu ve bu sorunun çözümü de bu kısıtlamadan sonra çok merak edilir oldu. Kayıt sırasında kullanıcının doğum tarihi isteniyor ve bu detayın belirtilmesi zorunlu hale geldi. On üç yaşından küçük kullanıcılar Instagram hizmetlerini kullanamıyor. Doğum tarihi de ek bir kullanıcı anketi yoluyla mevcut kullanıcı hesaplarına ekleniyor.

Instagram hesabı Facebook ile senkronize edilirse, doğum tarihi sosyal ağdan servise aktarılıyor. Bir kullanıcı Facebook’ta doğum tarihini değiştirirse, bu değişiklikler Instagram hesabına da yansıyor.

Kullanıcılara hitap eden Instagram temsilcileri, daha önce yaş sormadıklarını ve bu hizmeti kullanarak herkesin yaşını doğru olarak belirtebileceğini belirtti. Artık Instagram, ana grubu olan genç nesil de dahil olmak üzere kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için gerekli ek önlemleri alıyor. Ayrıca hizmet temsilcileri, kullanıcının doğum tarihiyle ilgili bilgilerin diğer Instagram kullanıcıları tarafından kullanılamayacağını açıkladı.

Instagram 13 Yaş Sorunu Nasıl Çözülür?

Eğer Instagram’a kaydolurken yaşınızı yanlışlıkla olsa dahi 13 yaşın altında olarak belirtirseniz hesabınız kısa bir sürer içerisinde kilitlenecektir. Bu ise instagram 13 yaş sorunu adı verilen probleme yol açmaktadır. Bu durumu çözmenin ise bir yolu bulunmaktadır.

  • O da bu konu ile alakalı bir Instagram formu doldurarak yasal bir şekilde 13 yaşın üzerinde olduğunuzu kanıtlamaktır.
  • https://help.instagram.com/contact/293397334168432
  • Yukarıda linkini paylaştığımız formu hesap kilitlendikten sonra 14 gün içerisinde doldurup Instagram’a iletirseniz hesap büyük ihtimalle açılacaktır.
  • Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız, doğum tarihiniz, Instagram kullanıcı adınız, hesabınıza kaydolurken kullandığınız e-posta adresi gibi bilgileri eksiksiz bir şekilde forma girmeniz gerekmektedir.

Fakat bu formu doldurur doldurmaz ne yazık ki Instagram’a hemen giriş yapamayacaksınız. İlettiğiniz form öncelikle bir inceleme aşamasından geçecektir. Eğer Instagram bilgileri doğru bulursa hesabınızı kısa bir süre içerisinde açacaktır. Gerekli görülürse sizden yüzünüzün gözüktüğü bir fotoğraf istenebilir. Formu ilettikten sonra e-postanızı düzenli aralıklarla kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Daha Fazla Oku: Instagram EEEE Nedir? Ne İşe Yarar?