Ana SayfaOyunEn İyi Puzzle Oyunları (iOS - Android)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

En İyi Puzzle Oyunları (iOS – Android)

Puzzle oyunları boş vakitlerimizde, metroda, evde ve iş yerinde bize uğraş olan ve beynimizi geliştiren bulunmaz bir nimettir. En iyi puzzle oyunlarını sizler için seçmeye çalıştığımız bu yazı sizi Appstode veya Android Play Store’da kaybolmanızı engelleyecektir. Umarım sizlere faydalı olabilecek En İyi Puzzle Oyunlarını sunabiliriz.

İyi bir puzzle oyunu, seviyelerde ilerlemeye çalışırken (ve sıklıkla başarısız olurken) sizi saatlerce meşgul edecektir. Hayal kırıklığına uğrayabilir ve hayal kırıklığı içinde iOS veya Android cihazınızı yere atabilirsiniz, ancak oyun sizi daha fazla bölüm geçebilmek için geri çağıracaktır. Pek çok oyuncunun, iyi hazırlanmış bir bulmaca oyununu oynamaya devam etmek için gereken saf irade gücüyle bir aşk-nefret ilişkisi vardır, ancak gücüne itiraz edilemez. İşte En İyi Puzzle Oyunlarını için en iyi seçimlerim.

En İyi Puzzle Oyunları

5- Deşifre: Beyin Testi

En İyi Puzzle Oyunları

Deşifre: Beyin Testi en iyi puzzle oyunları sıralamamızda 5. sırada kendine yer buluyor. Bulmaca oyunlarının biraz tahmin edilemez olmasını sevenler için bir efsane bir oyunudur. Bu herkes için bir oyun değil, ama çabaya değer.

Oyun size hepsi bir muammanın parçası olan birçok yüzük gösterecek. Bulmacayı çözmek için onları doğru sıraya göre düzenlemelisiniz. Halkalardaki her hareket ise iyi veya olumsuz etki yapabilir. Kelebek etkisi, oyunun mekaniklerinde sıklıkla kullanılır. Bu, oyunun başlarında yaptığınız herhangi bir hareketin oyunun ikinci bölümünde önemli bir etkisi olabileceği anlamına gelir. Ayrıca yatıştırıcı renkler, görsel efektler ve minimalist bir estetik ile hoş bir tasarıma sahiptir.

Bu oyunda uygulama içi satın alımlar biraz pahalı olabilir, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun. Bu, bir göreve takılıp kaldığınızda ve oyunu bitirmek için ek bir şeye ihtiyacınız olduğunda daha da zorlaşır. Ayrıca, oyunu bozmasa da keyfinize zarar verebilecek birkaç hata var.

4- Build a Bridge!

En İyi Puzzle Oyunları

Build a Bridge herkesin sevdiği ama telefona çok yük olan bir oyun ve En İyi Puzzle Oyunları sıralamasında 4. sırada! Köprüler inşa etme ve genel olarak mühendislik ilkelerini anlama konusunda yetenekli olacağınıza inanıyor musunuz? Köprü inşaa et! becerilerinizi test etme fırsatınızdır. Amaç, araba, otobüs ve kamyon gibi çeşitli araçlar için köprüler inşa etmektir. Oyunu daha zor hale getirmek için canavar kamyonlar gibi sıra dışı araçlar da mevcut.

Oyun fizik tabanlıdır ve köprüyü inşa etmek için noktaları birleştirmeniz gerekir. Ancak, size sunulan kaynakları ve malzemeleri de değerlendirmelisiniz. Yanlış malzemeleri kullanırsanız veya yanlış noktada bağlanırsanız köprünüz çökecektir. Ayrıca türe aşina olmayanlar için bir başlangıç modu da var. Fizik tabanlı oyunlara ilgi duymalarını sağlamak için harika bir yöntem.

Ancak ücretsiz sürümü kullanırsanız reklam bombardımanına tutulacaksınız. Bunun yanı sıra telefonunuz fazlaca ısınıp şarjınızı bitirebilir.

3- Brain Test: Zeka Oyunları

En İyi Puzzle Oyunları

Brain Test ise En İyi Puzzle Oyunları sıralamasında 3. sırayı alıyor. Bulmaca oyunlarıyla ilgili en çok merak ettiğim şeylerden biri, oyunların ne kadar tek boyutlu olabileceğidir. Sorunlar tekrarlanabilir hale gelebilir ve yeni zorluklar sunmayı bırakabilir.
Brain Test: Zeka oyunu tam tersini yapıyor.

Oyunda sizi kalıpların ötesinde düşünmeye zorlayacak birçok beyin bulmacası var. Bu problemler yalnızca en temel sağduyuyu alabilir veya sizi kalıpların dışında düşünmeye zorlayabilir.

Bu oyunun bir diğer faydası da hem çocuklar hem de aileler için uygun olmasıdır. Zeka oyunlarına girmek istiyorsanız denemeniz gereken şey bu.

Ancak bir kusur var. Premium pakete yükseltmezseniz reklam bombardımanına tutulacaksınız. Premium pakete yükseltseniz bile bir çok uygulama içi satın alımlar sizi sıkabilir.

2- Blackbox

En İyi Puzzle Oyunları

Bulmaca türüyle Blackbox listemizde 2. sırada yer alıyor. Blackbox yeni bir şey başarmaya çalışıyor gibi gözüküyor. Bu iddiada bulunan çok fazlaz oyun görmüş olabilirsiniz. Öte yandan, Blackbox gerçekten buna yaklaşmış gözüküyor. En İyi Puzzle Oyunlarından biri olmasının haklı nedenleri avr.

Oyun, telefonunuzun kabiliyetlerinden mümkün olan en geniş ölçüde yararlanır. Standart dokunma, kaydırma ve sallama dışında, Blackbox sizi bulmacaları çözmek için alternatif yaklaşımları düşünmeye teşvik eder. Bunlardan bazıları, arkadaşlarınızı aramak veya oyunun ses ve dokunsal girdilerini yorumlamak gibi alışılmadık taktikler kullanmanızı gerektirebilir.

Bunun dışında oyunun grafik tasarımı çarpıcı ve basittir ve bilmeceleri çözme yeteneğinizi engellemez. Bazı bilmeceleri başarmak için oyun telefonun donanımların kullanılmasını gerektirebilir. Kulaklık vs gibi ekstra şeyler isteyebilir. Yani bu dikkat etmeniz gereken bir şey. Biraz da puzzle oyunu olmaktan çıkmış gibi bir hali var. İlk başta insanı içine çekse de zamanla sıkıcı olabiliyor.

1- Rubicus

En İyi Puzzle Oyunları listemizin liderine sıra geldi! Rubicus oyunu yeni çıkan ve keşfedilmeyi bekleyen muhteşem bir oyun. Hem sade arayüzüyle hem de telefonu yormayan, şarj dostu yapısıyla iyi bir puzzle oyunu olma noktasında çok sağlam bir adım atıyor. Oyunun tamamen özel ve benzersiz olarak ürettiği puzzle çeşidi ise gerçekten çok eğlenceli. Her ne kadar bölümlerde ilerledikçe çözmesi zorlaşsa da, puzzle sevenler için bu zorluk tam bir tutkuya dönüşüyor.

Eğer hala Rubicus’u denemediyseniz telefonunuza indirmenizi öneririz çünkü bu uygulama “ÜCRETSİZ”. Ekranın sadece kısıtlı bir kısmında reklam sunan bu oyunun başından kalkmakta zorlanacaksınız. Bu nedenlerden dolayı Rubicus oyunu listemizde 1. sırada yer alıyor. Topları aynı sıraya getirmeye çalıştığınız oyunda en önemli kural ise olabildiğince az hamle ile topları aynı sıraya getirebilmek. Bölümleri ilerledikçe oyun daha da karmaşık bir hale geliyor. Eğer zihin kapasitenize güvenmiyorsanız ilerleyen bölümlerde zorlanabilirsiniz. Kendine güvenenler uygulamayı aşağıdaki linklerden ücretsiz olarak indirebilir.

Daha Fazla Oku: Para Kazandıran Oyunlar Listesi (2022) (Güncel)