Ana SayfaOyunSteam Cevher Ne İşe Yarar?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Steam Cevher Ne İşe Yarar?

Oyun severlerin yakından takip ettiği platformlardan birisi olan Steam oyunculara sunmuş olduğu avantajları sayesinde de oyuncular tarafından en sevilen platformlardan birisi olmaktadır. Henüz bu platform hakkında yeterli bilgiye sahip olmayanların sıklıkla sorduğu steam cevher ne işe yarar sorusunu sizler için cevapladık.

2003 yılından bu yana hizmetlerine devam eden Steam, eklenti paketleri ve oyunları ile hizmetlerini sunmaktadır. Uyguladığı cevher sistemi ile de kullanıcıların bazı avantajlar kazanmalarını sağlamaktadır.

Steam Cevher Nedir?

Steam cevher ne işe yarar sorusunu cevaplamadan önce Steam gem olarak da bilinen kavramı açıklamak çok daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Steam cevherler oyuncuların kazanç elde etme yöntemlerinden birisi olmaktadır. Biriktirilen cevherler 1000’e ulaştığında ise kullanıcılar cevher çuvalı oluşturabilmektedir.

Steam cevherlerinin kullanım alanları ise değişiklik gösteriyor. Bu sebeple bu cevherlerin oyunculara sundukları avantajlar da değişiklik gösteriyor.

Daha Fazla Oku: Clash Royale Yıldız Seviyesi Ne İşe Yarar?

Steam Cevher Ne İşe Yarar

Steam Cevher Ne İşe Yarar?

Steam cevher ne işe yarar sorusunun ilk yanıtı rozetleri kazanmaya olanak tanımaları olmaktadır. Steam’den indirilen tüm oyunlardan kazanılabilen kartların yeterince biriktirilmesi ile rozetlere sahip olunmaktadır.

Kart kazanma hakkınızın dolması durumunda ise cevherlerinizi kullanabilirsiniz. Bu sayede haklarınız yeniden yerine gelecektir. Diğer bir yandan cevherleri kullanarak hızlandırma paketleri de oluşturabilirsiniz. Cevherlerin bu özellikleri de dolaylı yoldan da olsa oyun satın alma işlemlerinizi gerçekleştirmenizi sağlamaktadır.

Cevherlerin kullanılabileceği diğer bir alan ise Steam toplulukları olmaktadır. 1000 cevher ile oluşturulan cevher çuvalları Steam topluluk üzerinden satışa çıkarılmaktadır.

Steam Cevher Nasıl Kazanılır?

Cevher elde etmek için birden fazla yol bulunmaktadır. Bu yollardan birisi de envanterde bulunan öğelerin dönüştürülmesidir. Ayrıca Steam topluluk üzerinden de cevher çuvalı satın alınmaktadır. Son olarak indirim dönemlerindeki fırsatları kullanarak cevher satın alınmaktadır.