Ana SayfaTeknolojiDosya Biçimi Desteklenmiyor Hatası
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Dosya Biçimi Desteklenmiyor Hatası [Çözüm]

Cihazınızda Dosya biçimi desteklenmiyor hatası alıyorsanız, bu gönderi size yardımcı olabilir. Bu yazıda, desteklenmeyen dosya formatı hatalarını nasıl düzelteceğimizi ele alacağız.

Desteklenmeyen dosya hatası veya Dosya desteklenmiyor hatası birçok nedenden dolayı oluşur. Aşağıda bazı sebepler bulunmaktadır:

  • Uygulama güncellemesinde hata: Uygulamayı güncelledikten sonra hata alıyorsanız. O zaman hata uygulamada daha olasıdır. En son güncellemede bir hata olabilir veya uygulama düzgün bir şekilde güncellenmemiş olabilir.
  • Bozuk Dosya: İndirirken bazı dosyalar bozulur. Bunun nedeni sunucu veya indirme sırasındaki herhangi bir kesinti olabilir. Bazen dosya indirildikten sonra dosya işleme etkilenmiş olabilir.
  • Desteklenmeyen Cihaz: Cihazınız mevcut tüm dosya biçimlerini desteklemiyor. 50.000’den fazla dosya formatı vardır. Android cihazınız yalnızca birkaç bin veya birkaç yüz dosya biçimini destekler.

Daha Fazla Oku: PUBG ve CODM İçin Bilgisayarda Android Gameloop Nedir?

Android’de Dosya Biçimi Desteklenmiyor Hatası Nasıl Düzeltilir?

Dosya Biçimini Yeniden Adlandır

Bu, çoğu zaman işe yarayan en kolay yöntemdir. Ancak bazı durumlarda çalışmayabilir. Bir dosya biçimini yeniden adlandırmak daha kolaydır.

Dosya Formatını Değiştir

  • Playstore’a gidin ve Dosya dönüştürme uygulamasını arayın.
  • İyi görünen uygulamayı bulun ve yükleyin
  • Uygulamayı açın, Talimatları uygulayın ve depolama alanına erişim sağlayın.
  • Gerekli dosya kategorisini seçin ve dosyayı yükleyin.
  • Dönüştür’e dokunun ve Dosya biçimini ayarlayın.

Desteklenen uygulamayı kullan

Desteklenmeyen bir dosyayı açmanın en iyi çözümü, desteklenen bir uygulama kullanmaktır. Ancak uygulamayı indirmeden önce, desteklenmeyen Dosyanın dosya biçimini bilmeniz gerekir.

Dosya biçimini değiştirmek için Çevrimiçi Aracı kullanın

Bu yöntem yalnızca resimler gibi daha küçük dosyalar için yararlıdır. Yüksek hızlı internete sahipseniz yüksek kaliteli ve yüksek boyutlu videoları kullanabilirsiniz. Yalnızca yüklemek çok zaman alır ve ardından videonun dönüştürülmesini beklemeniz gerekir. Ancak daha küçük dosyalar için bu bir sorun olmayacaktır. Dosya Biçimi Desteklenmiyor Hatasının çözümünü anlattığımız yazımız burada sonlanıyor.