#### Excel Hatası Nedir? (ÇÖZÜM)

Bir çok hata Excel kullanırken karşımıza çıkıp işimizi zora sokabilmektedir. #### Excel Hatası Nedir diye soran kullanıcılara bu yazımızda en sade cevabı vermeyi planlıyoruz. Bu aslında bir hata değildir. Excel bizi kutunun içeriğinin hücreye sığmadı konusunda uyarıyor. Yani sonuç 943.423.657.234,34 gibi uzun bir sayı ama hücre çok dar ise Excel bu sayıyı hücreye sığdıramıyor ve bizden hücrenin boyunu genişletmemizi istiyor. Hücrede ise sayı olması gereken yerde #### görüntüleniyor.

Bunu çözmek için yapmanız gereken ise hücreyi içindeki sayı sığacak şekilde büyütmek. Sağ üstte bulunan köşeden büyütebilir veya hücrenin sütun ya da kolonunu büyüterek sayının sığmasını sağlayabilirsiniz.

#### Excel Hatası Nedir

Ayrıca aşağıdakileri de deneyebilirsiniz:

  • Hücre içeriklerini küçültmek istiyoranız, Hizalamaya tıklatın orada Giriş’e tıklayın ve Hücreleri Biçimlendir kısmına tıklayın. Kutuya Uyacak şekilde daralt kutusunu işaretleyin.
#### Excel Hatası Nedir
  • Eğer sonuç sayısında çok fazla ondalık basamak varsa, Giriş > Ondalık Azalt‘ı tıklayabilirsiniz.
#### Excel Hatası Nedir
  • Tarihler çok uzunsa ve sığmıyorsa Giriş sekmesinden, Sayı Biçimi yanındaki oku tıklayın ve Kısa Tarih‘i seçin.
#### Excel Hatası Nedir

İlginizi Çekebilir: 0x0000011b Hatası Kesin Çözüm

Negatif tarih veya saat değerlerini düzeltme

Bazen de tarih veya saat değerleri negatif olarak girildiğinden #### Excel Hatası gösterir O zaman aşağıda sıraladıklarımızı yaparak hatayı çözebilirsiniz.

  • 1900 tarih sistemini kullanıyorsanız tarih ve saatlerin pozitif değerler olduğundan emin olun.
  • Negatif tarih veya saat değeri sonuçları genelde toplama ve çıkarma işlemleri sonucunda olur. Toplama ve çıkarma işlemlerini tarih sistemlerine göre yeniden ayarlayın.
  • Tarih veya saat olarak biçimlendirilen negatif kısımlardaki formül sonuçlarını farklı bir sayı biçimine dönüştürmeyi deneyin.