Ana SayfaDizi-FilmÇocuklar İçin Animasyon Film Önerileri
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Çocuklar İçin Animasyon Film Önerileri

Sanat dallarından birisi olan sinema, çocukları sanat ile tanıştırmanın en eğlenceli yollarından birisi olmaktadır. Çocuklar İçin Animasyon Film Önerilerini de tam bu yüzden paylaşıyoruz. Gelişen teknoloji sayesinde de birbirinden kaliteli görüntülere sahip olan animasyon filmleri ardı arkasına gösterime giriyor. Ancak çocuklarınızla eğlenceli bir vakit geçirirken aynı zamanda kaliteli bir film de izlemelerini istiyorsanız o zaman çocuklar için animasyon film önerileri konusunda araştırma yapmanız gerekmektedir.

Çocuklar İçin Animasyon Film Önerileri

Çok iyi animasyon filmleri bulunmasına rağmen filmin çocuğunuzun yaşına da uygun olmasına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Biz aşağıda çocuklara uygun animasyon filmlerini paylaşıyoruz.

Çocuklar İçin Animasyon Film Önerileri

Aslan Kral

Aslan krallığının varisi olan Simba’nın dünyaya gelmesi amcası Scar tarafından hoş karşılanmamıştır. Çünkü Amca Scar’ın krallığı ele geçirme planları bulunmaktadır. Bunu gerçekleştirmek için de hem Simba’ya hem de babasın tuzak kurar ve bu tuzakların birinde başarılı da olarak krallığı ele geçirir.

Simba ise öldüğü düşünüldüğü için rahat bırakılır ve o da hayatının önemli bir kısmını bir vahada geçirdikten sonra şans eseri çocukluk arkadaşı olan NANA ile karşılaşır ve tacını almak üzere Aslan Krallığına geri döner.

Daha Fazla Oku: En İyi Çocuk Masal Kanalı

Çocuklar İçin Animasyon Film Önerileri

Ruhların Kaçışı

Sen to Chihiro no Kamikakushi adlı ve 2003 yapımı olan bu Japon filmi aynı zamanda en iyi animasyon filmi ödülünün de sahibi olmaktadır. Aynı zamanda ilk animasyon Oscar’ı olarak da ünvanını korumaktadır. Bu sebeple de çocuklar için animasyon film önerileri arasında yerini almaktadır.

Yeni bir kasabaya ailesi ile birlikte taşınmak üzere yola çıkan Chihiro yolculuk esnasında bir tünelin içerisinde geçtikten sonra fantastik bir dünya ile karşılaşır. Taşındıkları kasabanın da bu büyülü dünyada yer alması sebebiyle bir süre güzel vakit geçiren Chihiro, kısa bir süre sonra babasını kurtarmak için kendini zorlu ve korkutucu bir maceranın içerisinde bulur.

Çocuklar İçin Animasyon Film Önerileri

Hotaru No Haka

Ateş Böcekleri olarak Türkçeye çevrilen film yine Japon yapımı olmaktadır. İki kardeşin hayatta kalma mücadelesini konu alan filmin geçtiği zaman ise 2. Dünya Savaşı’nın kısa bir süre öncesine denk düşmektedir. 4 ve 14 yaşlarındaki iki kardeş bombalanmış bir şehirde hayata tutunmaktadır.

Çocuklar İçin Animasyon Film Önerileri

Wall-E

Sevimli bir robot olan Wall-e’nin başrolünü üstlendiği bu filme de  çocuklar için en iyi animasyon film önerileri içerisinde yerini almaktadır. Sürekli olarak tahrip edilen doğanın günün birinde pes etmesinden dolayı kirlenmiş ve kurak bir dünyadan insanların uzay gemilerine binip kaçarken bir tek temizlemekle görevli olan Wall-e haricide ki bütün robotları kapatırlar. 700 yıl boyunca dünyada tek başına kalan Wall-e bir gün diğer gezegenlerden gönderilen Eve adlı bir robotu görür ve bu robota aşık olur. Hikayenin sonrasında ise Wall-e ve Eve’nin galaksiler arası macerası başlar.

Çocuklar İçin Animasyon Film Önerileri

Toy Story

Çocuklar için en iyi animasyon film önerileri içerisinde ki bir diğer film ise Türkçeye Oyuncak Hikayesi olarak çevrilen ve seri filmler olan Toy Story’dir. IMDB puanı açısından bakıldığında ise serinin en iyi puanını alan ise serinin 3. filmi olmaktadır.

En beğenilen animasyonlardan biri olan Toy Story ile listemizi sonlandırıyoruz. Çocuklarımızın hayal dünyasını geliştirecek olan bu Çocuklar İçin Animasyon Film Önerileri listesini dikkate almanızı öneririz.