Ana SayfaKripto ParaBinance Saat Kaçta Kapanıyor?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Binance Saat Kaçta Kapanıyor?

Binance ve diğer kripto para borsalarının, BIST ya da Uluslararası borsalar gibi kapanış saatleri yoktur. Binance Saat Kaçta Kapanıyor sorusunun önemi ise coinlerin trendlerini takip etmek mesele olduğu zaman önem kazanır. Çünkü günlük ve haftalık trendler bu kapanış saatleri baz alınarak yapılır. Binance uluslararası çalışan bir borsa olduğundan dolayı kapanış saati de ülkemizdeki saat dilimiyle farklılık göstermektedir.

Binance Saat Kaçta Kapanıyor?

Türkiye bildiğiniz gibi GMT+3 saat diliminde yer alan bir ülkedir. Bundan dolayı bizde saat 24.00 olduğu zaman USD/TRY ya da Altın fiyatları sıfırlanırken, bu durum Binance’de farklıdır. Çünkü Binance üzerinden alım satım işlemleri 7/24 ve bütün ülkeler üzerinden yapılmaktadır. Bundan dolayı Binance GMT +0 saatinde saat gece 00.00 da kapanır ve trendler sıfırlanır.

İlginizi Çekebilir: En İyi Kripto Para Borsaları Sıralaması [Türkiye]

Binance Saat Kaçta Kapanıyor? [Türkiye]

Binance Saat Kaçta Kapanıyor sorusunun Türkiye için cevabı ise gece 03:00 saatidir. Eğer bir günlük bazda %5 değer kazınmış olarak gözüküyorsa, anlayın ki o oran, saat 03:00‘ dan itibaren gerçekleşen değer farkını temsil ediyordur.

Binance Saat Kaçta Kapanıyor

Günlük Kapanışın Saatinin Önemi

Kripto para birimi için günlük kapanış değeri önemlidir. Çünkü al-satçılar ve traderler bu kapanış saatinde oluşan değer değişimine önem verirler. Bu her ne kadar kapanış saatinin ne zaman olduğuna göre değişse de, uluslararası mecrada GMT + 0 gece 24.00 olarak kabul edilen kapanış saatinin psikolojik bir önemi vardır.