Ana SayfaTeknolojiZoomda Ses Kapatma Nasıl Yapılır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Zoomda Ses Kapatma Nasıl Yapılır?

Zoom pandemi nedeniyle en çok kullanan uygulamalar arasına girmiştir. Fakat Zoomda ses kapatma işleminin nasıl yapıldığı kafa karıştırmaktadır. Sesinni kapalı olduğunu zannedip konuşmaya devam edip rezil olmak istemiyorsanız yazımızın devamını takip etmelisiniz.

Zoomda Ses Kapatma İşlemi

Zoom pandemide okullarda ve üniversitelerde kullanılmaya başlanmıştır. Karmaşık bir yapıya sahip olmasa da çok fazla özellik bulunmasından dolayı kafa karışıklığına yol açabilmektedir. Dil sçeneklerinden dolayı sesi kapatma sıkıntısı yaşıyorsanız aşağıdaki Türkçe yapma rehberinden dili değiştirebilirsiniz. Eğer dili Türkçe yapıp bulamadıysan aşağıdaki listeyi kontrol et

  • Zoom uygulamasında görüşme başlatın veya görüşmeye girin
  • Sol alt tarafta Sesi Kapat (mute) tuşuna basın.
  • Butonun üzerinde kırmızı çizgi var ise kapanmıştır. Bu video için de geçerlidir.

Fakat katıldığınız tüm görüşmelerde ses ve videonun açılmamasını istiyorsanız Ayarlar kısmına gidin. Sonrasında Toplantı seçeneğinden “Mikrofonumu Her Zaman Sessize Al” kısmına tıklayın. Bu sayede her açılışta sesinizi kapamanıza gerek olmayacaktır.

Daha Fazlası İçin : Zoom Türkçe Yapma Rehberi (Resimli Anlatım)

Zoomda Ses Kapatma

Daha Fazlası için : Zoom Kullanımı Rehberi (Resimli Anlatım)

Zoom Nedir?

Zoom Video Communications, Inc., merkezi San Jose California’da bulunan bir Amerikan iletişim teknolojisi şirketidir. Videolu görüşme ve toplantı özelliği sunmaktadır. Bulut tabanlı bir eşler arası yazılım platformu aracılığıyla görüntülü telefon ve çevrimiçi sohbet hizmetleri sağlar ve telekonferans, telekomünikasyon, uzaktan eğitim ve sosyal ilişkiler için kullanılır.