Ana SayfaSosyal MedyaYoutube Bu Bölgede Kullanılamıyor Hatası
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Youtube Bu Bölgede Kullanılamıyor Hatası [Çözüm]

Youtube Bu Bölgede Kullanılamıyor Hatasına bu makalemizde yer vereceğiz. İnternetin insanların yaşamına girmesi ile beraber birbiri ardına daha önce olmayan hatta hayal bile edilemeyen olgular insanların yaşamına girerek kullanılmaya başlamıştır. Onlardan bir tanesi de belki de içlerinde en eski sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olmasına rağmen hiçbir zaman kullanıcı kaybetmeyen, hatta kullanıcısı artan her daim popüler olan Youtube isimli video içerik yayınlama ve izleme platformudur.

Youtube Bu Bölgede Kullanılamıyor Hatası Nedir?

Youtube Bu Bölgede Kullanılamıyor Hatası

Hem bilgisayarlardan, hem cep telefonlarından hem de tabletlerden kullanılan bu uygulama genelde sorunsuz çalışır ve yine de dönem dönem kimi hatalar verebilmektedir. İşte onlardan bir tanesi de Youtube bu bölgede kullanılamıyor hatası isimli hatadır. Bu yazıda da bu konuda en anlaşılır bir biçimde bilgiler verilmektedir. 

Öncelikli olarak bu sorunu daha önce yaşamayanlar için ne tür durumlarda böylesi bir hata ortaya çıktığını ifade etmek gerekir ise şöyle bir bilgi verilebilir. Hangi cihazda olursa olsun Youtube uygulamasında bir videoyu izlemek için açmak istediğiniz zaman böyle bir hata ile karışılabilirsiniz.

Daha Fazla Oku: Youtube Ne Kadar İnternet Harcar?

Sorunun Giderilmesi İçin Yapılması Gerekenler

Eğer Youtube bu bölgede kullanılamıyor hatası ile karşılaşırsanız yapılması gerekenler şunlardır:

  • Öncelikli olarak kendi kullanıcı adınız ile Youtube uygulamasına tekrar girin
  • Sonra sağ üst kısımda yer alan profilinize tıklayın
  • Burada konum bilgisini başka bir ülke değiştirin ve tekrar deneyin. Sorun muhtemelen çözülmüş olacaktır.
  • Şayet bu yöntem başarılı olmadı ve hata devam ediyor ise o zaman yapılması gereken başka şeyler vardır. Bunlardan bir tanesi DNS değiştirmedir.
  • Bir diğer çözüm ise VPN kullanmaktır. Bu yöntemler ile eğer sorunu çözerseniz yaşayabileceğiniz sorun ise bağlantı hızınızın yavaşlaması olacaktır.

Kısaca Youtube bu bölgede kullanılamıyor hatası yaşandığı zaman yapılması gerekenler böyledir.