Ana SayfaSosyal MedyaWhatsapp Görüntülü Mesaj Nasıl Gönderilir?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Whatsapp Görüntülü Mesaj Nasıl Gönderilir?

Whatsapp görüntülü mesaj nasıl gönderilir sorusu son zamanlarda karşımıza çıkan önemli sorulardan birisidir. Her geçen gün kendini geliştiren Whatsapp için çeşitli güncellemeler gelmektedir. Bu güncellemelerden birisi de görüntülü mesaj özelliğidir. Ancak nasıl gönderildiğini bilmeyen kişiler bu özelliği kullanamamaktadır.

Sizler de Whatsapp görüntülü mesaj nasıl gönderilir sorusunu soruyorsanız eğer doğru yere geldiniz. Bu yazımızda sizlere nasıl gönderildiğini detaylıca açıklayacağız. Bu özellik daha önceden Telegramda’da vardır. Ve anlık olarak verilen tepkilerin gönderilmesinde iş yapmaktadır. Oldukça eğlenceli olan bu özelliği siz de deneyimlemek istiyorsanız gelin birlikte görelim.

Whatsapp Görüntülü Mesaj Nasıl Gönderilir?

Whatsapp uygulamasına girdiğinizde herhangi bir ayar yapmanıza gerek yoktur. Sadece uygulamanızın güncel olup olmadığını kontrol etseniz yeterli olacaktır. Sonrasında da aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Herhangi bir sohbete giriniz.
  • Sonrasında sesli mesaj gönderdiğimiz mikrofon simgesine 1 defa tıklayınız.
Whatsapp Görüntülü Mesaj Nasıl Gönderilir
  • Tıkladıktan sonra mikrofon yerine video kamera simgesi gelecektir. Bu simge geldikten sonra simgeye uzun basılı tutunuz.
Whatsapp Görüntülü Mesaj Nasıl Gönderilir
  • Uzun basılı tuttuğunuzda hazır olmanız için 3 saniye tanımlayacaktır. Sonrasında da kayda geçecektir.
  • Hazırladığınız görüntülü mesaj tamamlandığında basmayı bırakarak gönderimi sonlandırabilirsiniz.
  • Eğer ki uzun bir şekilde göndermek istiyorsanız uzun basılı tuttuktan sonra yukarı kaydırarak kilitleyebilirsiniz. Böylelikle sohbet esnasında daha az yorulabilirsiniz.

Bu adımlar doğrultusunda sizler de Whatsapp görüntülü mesaj nasıl gönderilir sorusunun yanıtını bulabilirsiniz. Bu özellik şu an için sadece telefonlarda aktif olarak bulunmaktadır. Henüz bilgisayar uygulamasında çalışmamaktadır.

Whatsapp Görüntülü Mesaj Ne İşe Yarar?

Whatsapp görüntülü mesaj, anlık olarak bir mesajı jest ve mimikleriniz ile aktarmanızı sağlar. Böylece sohbetinizin daha efektif olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca önemli konularda konuşma gerçekleştiriyorsanız, mimik ve söylem biçimi oldukça önemlidir. Sohbetinizin yanlış anlaşılmaması, olayların kötü yerlere gitmemesi için böylesine bir özellik oldukça faydalıdır.

Ancak görüntülü görüşme yerine geçebilir mi, sorusunu soracak olursanız bunu zaman gösterecektir. Zaman içerisinde bu sistem daha aktif bir şekilde kullanılmaya başlanırsa sonuçlara göre yorum yapılabilir. Şimdiden bunu söylemek doğru olmayacaktır. Videolu görüntü esnasında anlık olarak konuşma ilerlediği için, söylediklerini tekrar edemezsiniz. Ya da hatalı bir şey söylediğinizde düzeltemezsiniz.  Bunun için görüntülü mesaj daha mantıklı olabilir.


Whatsapp Yabancı Numara Engelleme hakkında yazılan yazımızı okumak isterseniz eğer sitemizde yer alan diğer içeriklere göz atabilirsiniz.