Ana SayfaTeknolojiUygulama Yüklenmedi Hatası APK - Çözüm
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Uygulama Yüklenmedi Hatası APK – Çözüm

Uygulama yüklenmedi hatası APK paketlerinde sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Android Application Package şeklinde açılımı bulunan APK paketleri herhangi bir uygulama mağazasına gerek duyulmadan yüklenebilmektedir. Ancak bu yüklemeler çeşitli sorunları da beraberinde getirmektedir.

Örneğin apk paketi indirilmiş olan bir uygulamanın yüklemesinde sıkıntılar yaşanabilmektedir. Dolayısıyla yüklenmek istenen uygulamanın doğru apk paketini indirmek gerekmektedir. Fakat bu yüklenmeme hatasının da belirli çözümleri bulunmaktadır.

Uygulama Yüklenmedi Hatası Apk

Uygulama Yüklenmedi Hatası APK Neden Gelir?

Uygulama yüklenmedi hatası birçok nedenden kaynaklı oluşabilmektedir. Bu nedenlerin başında ise indirilen APK paketinin bozuk olması yer almaktadır. Bozuk apk paketleri yüklenemez ve belirli bir hata vermektedir. Bunun yanında uygulama yüklenmedi hatası yüklenmek istenen APK paketinin oynanmış olmasından kaynaklı da oluşabilmektedir.

Oynanmış APK paketlerinin yüklenmeye çalışılması telefonun belirli güvenlik uyarıları nedeniyle hata vermesine yol açmaktadır. Ayrıca her android telefonunda bulunan Google Play Store uygulamasında yer alan Play Protect sisteminin zararlı yazılımlara karşı geliştirdiği güvenlik protokolü de hata verdirmektedir.

Son olarak uygulama yüklenmedi hatası APK dosyasının yüklenmek istenen telefonun ilgili oyun ya da uygulama için elverişli olmamasından kaynaklı ortaya çıkabilmektedir.

Daha Fazla Oku: Spotify İnternet Bağlantısı Yok Hatası (Android, PC, iPhone)

Uygulama Yüklenmedi Hatası Çözümü Xaomi

Uygulama yüklenmedi hatası alan kişiler için birçok alternatif çözüm de bulunmaktadır. Ancak bu çözümler her cep telefonu için değişebileceğinden dolayı uygun çözüm yöntemini bulmak gerekmektedir. Örneğin Xiaomi telefonlarda farklı bir çözüm kullanılırken diğer telefonlarda daha değişik bir yöntem kullanılmaktadır.

Uygulama yüklenmedi hatası APK sorunlarına çözüm olarak;

  • Xiaomi cihazlar için öncelikle telefonun ayarlar kısmına girilmektedir.
  • Daha sonrasında ise en yukarıda yer alan telefon hakkında sekmesine tıklanmaktadır.
  • Burada bulunan Miumi Sürümü yazısına 34 defa basılmaktadır.
  • Yapılan işlem ardından ekranda siz artık bir geliştiricisiniz yazmalıdır.
  • Sonrasında ana ayarlar ekranından ek ayarlar sekmesine girilmektedir.
  • Geliştirici seçenekleri kısmına tıklanarak en alttaki Miumi Optimizasyonu Aç seçeneği kapatılmalıdır.

Uygulama Yüklenmedi Hatası APK Android Çözümü

  1. Telefonunuzdan Play Store’yi Açın
  2. Daha sonra sol taraftaki menüden Play Protect menüsünü açın. (resimde gösterdim)
  3. Daha sonra çark yani ayarlar kısmına tıklayın ve,
  4. Cihazı güvenlik tehditlerine karşı tara” kısmını kapalı hale getirin.

Uygulama yüklenmedi hatası alan kişiler için işlem neredeyse bitti sayılıyor. Bütün işlemleri sırasıyla eksiksiz yaptıktan sonra aynı APK dosyasını tekrardan yüklemeye çalışılmaktadır. Eğer APK dosyası bozuk değil ise sorunsuz bir şekilde yüklenecektir. Uygulama Yüklenmedi Hatası APK’lar özelinde çözüm yazımız burada sonlanıyor.