Ana SayfaSosyal MedyaTumblr Ne Demek?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Tumblr Ne Demek?

Kişilerin blog içerikleri paylaştıkları bir sosyal ağ olan Tumblr, özellikle gençler tarafından yoğun ilgi gören bir uygulamadır. Tumblr Ne Demek diye soruların artmasının nedeni aslında bu platformun biraz daha saman altı kalmasıdır. Sadece eli bir kesimin kullandığı bu sosyal mecra hakkında bilinenler pek fazla değildir. Uygulamayla ilk kez karşılaşan kişilerin kafasında Tumblr ne demek? Tumblr ne işe yarar? gibi soru işaretleri bulunabiliyor.

Tumblr Nedir?

Bu soru işaretlerini giderebilmek amacıyla Tumblr’ın kısa bir tarihçesini sizlerle buluşturuyoruz. Kullanıcıların eğlenceli vakit geçirmek için tercih ettiği Tumblr, David Karp tarafından Şubat 2007’de kurulmuş bir sosyal ağdır.

Diğer uygulamalara göre oldukça eski sayılabilen bu sosyal ağ kurulduktan çok kısa bir süre içerisinde yaklaşık 75.000 kullanıcı tarafından ziyaret edilmiştir. Bahsedilen bu rakam, o dönem için oldukça büyük bir başarı olarak kaydedilmiştir.

Daha Fazla Oku: Tumblr İsim Önerileri

Tumblr Ne Demek

Tumblr Ne Demek

Blog tabanlı bir sosyal ağ olan Tumblr için ‘’dijital günlük’’ ifadesini kullanmak pek de yanlış olmaz. Kullanıcıların kişiselleştirebildikleri bir blog sayfası şeklinde hizmet veren uygulama, aynı zamanda sınırsız içerik paylaşma ve yönetme imkanını da kullanıcılarına sunuyor.

Tumblr, blog sahiplerinin birbirini takip edebildiği, birbirleriyle yorum ve beğeni şeklinde etkileşim kurabildiği çok yönlü bir sosyal ağ olarak karşımıza çıkmakta. Yazı, fotoğraf, video, ses kaydı ve bağlantı paylaşma özelliği ile kullanıcılar ruh hallerine göre paylaşımlarda bulunabiliyor.

Özellikle genç kullanıcılar tarafından tercih edilen bu sosyal ağ kimi zaman yetişkinlerin de dikkatini çekmeyi başarıyor. Tumblr’ı kimler kullanabilir?, Tumblr ne demek şeklinde yapılan internet aramaları da bunun en büyük kanıtını oluşturuyor.