Ana SayfaOyunSteam Kullanıcı Adı Değiştirme (2023)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Steam Kullanıcı Adı Değiştirme (2023)

Steam kullanıcı adı değiştirme işlemi sayesinde birçok kullanıcı dönem dönem kullanıcı adlarını değiştirebilmektedir. Bu hem gizliliği sağlarken hem de kullanıcı adlarından sıkılan kişilerin daha eğlenceli kullanıcı adlarına sahip olmasını sağlamaktadır. Kullanıcı adınızı kullanarak sizi eklemek isteyen kişilerin önüne bu yöntem ile geçebilmektesiniz. Steam kullanıcı adı değiştirme adımlarını uygularsanız çok kolay bir şekilde bu işlemleri yapabilirsiniz. Gelin o halde nasıl yapıldığını birlikte görelim.

Steam Kullanıcı Adı Değiştirme

Steam kullanıcı adı değiştirme işlemi bilgisayarda da telefonda da yapmak çok basittir. Hızlı bir şekilde yapabilmeniz için aşağıda yer alan adımları uygulayabilirsiniz. Öncelikle bilgisayardan nasıl yapıldığını sizlere gösterelim. Ardından ise mobil uygulamadan nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

 • Steam uygulamasını açınız.
 • Sağ üstte yer alan kullanıcı adınıza tıklayınız.
 • Gelen seçenekler arasında profilimi görüntüle yazısına tıklayınız.
 • Gelen profil sayfanızda üst kısımda hemen sizi karşılayacak profili düzenle butonuna basınız.
 • Gelen kısımda Profil adı ve özelleştirilmiş bağlantınızı güncelleyebilirsiniz. Özelleştirilmiş bağlantı ile link aracılığıyla sizi bulma olasılıkları azalacaktır. Özelleştirilmiş link bu işe yaramaktadır. (https://steamcommunity.com/id/kullaniciadi)
 • Ardından kaydet butonunu kullanarak değişikliklerinizi kaydedebilirsiniz.
 • Profil adınızı güncelledikten sonra yapmanız gereken bir işlem daha vardır. Bunun için tekrardan profil sayfasına gitmelisiniz.
 • Kullanıcı adınızın yanında aşağı yönünü gösteren bir ok bulunmaktadır. Burada eski kullanıcı adlarınızı görebilirsiniz. Geçmişinizi de buradan silebilirsiniz.

Yukarıda bulunan adımları uyguladıktan sonra sizler de Steam kullanıcı adı değiştirme işlemini başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız. Bu işlemleri cep telefonunuzda bulunan Steam uygulamasından da yapabilirsiniz. Onun nasıl yapıldığını da gelin birlikte görelim.

Steam Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Steam kullanıcı adı değiştirme işlemini telefonunuzdan da yapmanız için öncelikle uygulama mağazanızdan Steam uygulamasını yükleyerek oturum açmalısınız. Bu adımın ardından aşağıda bulunan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 • Uygulamayı açınız ve sol üstte yer alan üç çizgiye tıklayınız.
 • Kullanıcı adınıza basarak profil sayfanızı açınız.
 • Sayfanın üst kısmında yer alan Profili Düzenle butonuna basınız.
 • Gelen ekranda Profil adı ve özelleştirilmiş bağlantıyı güncelleyebilirsiniz.
 • Değişikliklerinizin ardından kaydet butonuna basmayı unutmayınız. Bu buton sayfanın en altında yer almaktadır.
 • Bu ekranda profilinizde yer alan diğer bilgilerinizi de güncelleyebilirsiniz.

Yukarıda yer alan adımların ardından sizler de Steam kullanıcı adı değiştirme işlemini cep telefonunuzdan başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bu adımların dışında olarak cep telefonunuzda iken tarayıcınızı kullanarak da yapabilirsiniz. Bunun için steam web sitesinde oturum açmalı ve profili düzenle ekranına gelmelisiniz.

Ardından bilgilerinizi güncelleyerek kaydet butonunu kullanarak kaydedebilirsiniz. Görüldüğü üzere Steam kullanıcı adı değiştirme işlemi çok basit bir işlemdir. Sizler de izlediğiniz filmlerdeki sevdiğiniz karakterleri kullanıcı adınız yapabilir ve yeni bir kimliğe bürünebilirsiniz. Profil resminizi de yine aynı ekrandan değiştirerek kullanıcı adınız ile uyumlu yapmayı unutmayınız. Ayrıca benzer bir içeriğimiz olan “Steam Knight Online Xigncode3 Hatası” adlı makalemize de göz atabilirsiniz.