Ana SayfaOyunSteam Knight Online Xigncode3 Hatası
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Steam Knight Online Xigncode3 Hatası

Steam platformu üzerinden Knight Online oynarken bazı kullanıcılarda Steam Knight Online xigncode3 hatası oyunu oynamayı engelleyebilir. Bu hatanın çözümü karmaşık olmayıp basit bir çözüme sahiptir. Bu sorun genelde DNS hatası sonucu oluşabilir. Bu hatanın çözümünde 3.parti yazılımları kullanmak bize fayda sağlayacaktır. DNS Jumper programı Knight Online xigncode3 hatası çözümü için bizlere yardımcı olacaktır. DNS adresi değiştirmeyi sağlayan bu programı kullanarak sizler de kolay bir şekilde sorunu giderebilirsiniz.

Knight Online Xigncode3 Hatası Çözümü

Steam Knight Online xigncode3 hatası çözümü için yapmanız gerekenler sizlere verilen programı cihazınıza kurmak olacaktır. Devamında ise aşağıda sizlere vereceğimiz adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede sizler de tekrardan Knight Online keyfini çıkarabilirsiniz.

 • İnternet üzerinden DNS adresi değiştirmek için DNS Jumper programını indirmelisiniz.
 • Uygulama kurulum isteyen bir program olduğundan hızlıca açabilirsiniz. Portable olarak çalışmaktadır.
 • Uygulamayı açtığınızda solda en hızlı DNS butonuna basarak aktif çalışan hızlı DNS’leri görebilir ve test edebilirsiniz.
 • Test sonucunda en hızlı DNS’i seçerek uygulayabilirsiniz.
 • Değiştirdikten sonra DNS adresi değiştirildiğine dair bildirim gelecektir.
 • Bu adımın ardından Knight Online’ı yeniden açmayı deneyiniz. Devamında ise oyun sorunsuz bir şekilde açılacaktır.
 • Eğer yine aynı hatayı alıyorsanız farklı bir DNS seçerek tekrar deneyebilirsiniz.

Yukarıda yer alan adımları uyguladığınız taktirde Knight Online xigncode3 hatası çözümü gerçekleşecektir. Bu adımların işe yaramaması halinde oyunu silip tekrardan kurabilirsiniz. Bu hatanın Steam üzerinden kaynaklandığını düşünüyorsanız Uygulamanın dosyalarının kontrol edilmesi için gerekli adımları uygulayabilirsiniz.

Steam Knight Online Xigncode3 Hatası Nasıl Çözülür?

Steam Knight Online Xigncode3 hatası alıyorsanız eğer oyun dosyaları bütünlüğünü kontrol etmenizde fayda vardır. Bu işlemler steam ya da oyun dosyası kaynaklı sorunları tespit etmekte ve çözümünü sağlamaktadır. Bu çözümün işe yarayacağının garantisi olmasa da denemekte fayda vardır diyebiliriz. Bunun için aşağıda yer alan adımları takip ederek kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

 • Steam üzerinde oyun kütüphanesinde iken Knight Online’a sağ tıklayın.
 • Ardından karşınıza gelen seçenekler arasında “Özellikler” seçeneğine tıklayın.
 • Karşınıza gelen pencerenin sol kısmındaki sekmelerde “Yerel Dosyalar” butonuna tıklayın.
 • Ardından alttaki seçenek olan “Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula” butonuna basarak dosyaların kontrol edilmesini sağlayın.
 • Eksik dosya olması durumunda Steam dosyayı yenileyecek ve oyundaki sorunların giderilmesini sağlayacaktır. Kontrol etme süresi bilgisayarınızın hızına göre değişkenlik gösterebilir. SSD bulunan cihazlarda daha hızlı tarama yapmakta olduğunu da hatırlatalım.

Yukarıdaki işlemler sonrasında sizler de Knight Online xigncode3 hatası sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Büyük olasılıkla DNS sorunu olan bu hata steam dosyalarının kontrol edilmesi ile de çözümlenebilir. Eğer bu iki adım da olmadığı takdirde Windows Defender’i kapatıp öyle deneyebilirsiniz.  Oyun sonrası Windows Defender’i tekrardan açmayı unutmayınız. Bilgisayarınızın güvenliği için bu işlem gereklidir. Bu içeriğimizde Steam Knight Online Xigncode3 Hatasına değindik. Benzer bir içeriğimiz olan “Valorant Yeni Rank Sistemi 2022” adlı makalemize de göz atabilirsiniz.