Ana SayfaOyunSteam İndirme Hızı Arttırma 2023
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Steam İndirme Hızı Arttırma 2023

Steam indirme hızı arttırma, özellikle de yüksek boyutta oyun indiren kişiler için merak edilen bir durum haline gelmiştir. Peki, steam indirme hızı arttırmanın bir yolu var mı? Bu içeriğimizde sizlere steam üzerinden aldığınız oyun ya da programları, nasıl daha hızlı bir şekilde cihazınıza indirebileceğinizi göstereceğiz.

Steam İndirme Hızı Arttırma Nasıl Olur?

Steam indirme hızı arttırma için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin bazıları her ne kadar işe yarasa da en etkili olanları indirme bölgesini değiştirme ve bant genişliğini sınırsız yapmaktır. O halde gelin hep birlikte bu iki farklı steam indirme hızı arttırma 2022 yöntemlerini nasıl uygulayabileceğimize bir göz atalım.

İndirme Bölgesini Değiştirme

İndirmek istediğiniz uygulama, bazen bulunduğunuz konuma uzak olan bir sunucuda yer alabilir. Bu nedenle sunucuya yakın bölgeleri tercih etmek, indirme hızınızı bir nebze olsa da arttıracaktır. Bunun için aşağıda sıraladığımız maddeleri takip edebilirsiniz.

  • Steam platformunu açın. Steam yazısına tıklayarak “Ayarlar” penceresine gidin.
  • Ardından “İndirmeler” seçeneğine tıklayarak “İndirme bölgesi” kısmına gelin.
  • Bu kısımda “Türkiye-Ankara” veya “Türkiye-İstanbul” seçeneklerinden birini seçin.
  • “Tamam” seçeneğine basarak indirme işlemlerinize devam edin.
steam indirme hızı arttırma 2022
Yöntem 1

Bant Genişliğini Sınırsız Yapma

Steam platformunu ilk indirdiğinizde ya da sonradan yaptığınız ayarlamalar nedeni ile bant genişliğini azaltmış olabilirsiniz. Bant genişliğinin düşük seviyelerde olması, indirmenin de oldukça yavaş bir şekilde gerçekleşeceği anlamına gelir. Bu nedenle indirme hızınızın artmasını istiyorsanız, bant genişliğini kısıtlamamalısınız.

  • Ayarlar penceresine gidin.
  • İndirmeler” seçeneğine tıklayarak “İndirme Kısıtlamaları” bölümüne gelin.
  • Bant genişliğini sınırla” seçeneğinin başında eğer tik işareti bulunuyorsa bunu kaldırın.
steam indirme hızı arttırma 2022
Yöntem 2

Bu sayede Steam platformu üzerinden yaptığınız indirmeleri daha hızlı ve kısa bir süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca “Steam Oyun Açılmıyor Hatası” adlı makalemize de göz atabilirsiniz.