Ana SayfaOyunSteam İade Parası Ne Zaman Gelir?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Steam İade Parası Ne Zaman Gelir?

Steam üzerinde yaptığımız iade işlemlerinde sıklıkla aklan gelen sorulardan birisi Steam iade parası ne zaman gelir sorusu olacaktır. Bu soruya yanıt verecek olursak öncelikle iade işleminizin incelenmesi gerekmektedir. Yani iade onaylandıktan sonra beklemeniz daha sağlıklı olacaktır.

İnceleme süresinin ardından 1 hafta gibi bir süre içerisinde paranızın hesabınıza yatırılacaktır. Eğer ki bu süre olağan dışı bir şekilde gecikirse, bankanız hesabınıza para yatırma işleminde aksaklık yaşamıştır demektir. Bunun için bankanız ile iletişime geçmeli ve paranızın hesabınıza yansıtılması için talepte bulunabilirsiniz.

Steam İade Parası Ne Zaman Gelir?

Steam iade parası ne zaman gelir sorusunun yaklaşık olarak 1 hafta gibi bir süre olduğundan bahsetmiştik. Bu süreç için kartınız yerine Steam cüzdanınıza da ödeme olarak alabilirsiniz. Ancak iade işleminin güvenliğini sağlamak için Steam cüzdan bakiyeniz 1 hafta süreliğince beklemeye alınacaktır. Süre bittikten sonra bakiyeniz Steam cüzdan bakiyeniz birleştirilecektir.

Birleşme işleminin ardından artık yeni bakiyenizi istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. İster oyun alımlarında ister oyun içi ögelerde kullanabilirsiniz. Bunun için de Steam pazarını kullanabilirsiniz. Bu işlemlerin ardından Steam iade nasıl yapılır gelin birlikte görelim.

Steam İade Nasıl Yapılır?

Steam iade işlemleri çok basittir. Tek yapmanız gereken aşağıda yer alan maddelerdeki adımları uygulamak olacaktır.

  • Steam uygulaması üzerinden sol en üstte yer alan sekmeler içinde yardım butonuna basınız.
  • Açılan sekmeler arasından Steam destek olanı seçiniz.
  • Sonrasında problem yaşadığınız oyunu araştırınız. Bunun için sayfanın alt kısmında yer alan arama butonunu kullanabilirsiniz.
  • Seçtiğiniz oyunda umduğum gibi değil butonuna basınız.
  • Ardından ise iade talebinde bulun seçeneğini seçmelisiniz.

Ardından iade işleminiz inceleme altına alınacak ve onaylanmasının ardından para iadesi yapılacaktır. Steam iade parası ne zaman gelir sorusunun cevabı bu inceleme süresinden sonra başlayacaktır.

Steam İade Koşulları

Oyunun iadesi için belli başlı koşullar bulunmaktadır. Eğer ki bu koşulları sağladığınızı düşünüyorsanız iade talebinde bulunabilirsiniz. İade sadece bu koşullar ile yapıldığını söylemek mümkün değildir. Eğer aşağıdaki koşulları sağlamıyor olsanız da iade talebinde bulunabilirsiniz. Ama iadenizin onaylanması zor bir durumdur.

  • Toplam oynama süresinin 2 saati geçmemesi gerekmektedir.
  • Oyunu 2 hafta içerisinde almış olmak gerekir.

Bu süre koşullarını sağladığını düşünüyorsanız Steam Destek alanından iade talebinde bulunabilirsiniz. Eğer ki oyun sorunlu ya da toplu bir sıkıntı var ise yine iadeniz kabul görebilir. Ancak bunlar ekstrem durumlar olduğundan dolayı genellikle iadeniz onaylanmamaktadır. Steam iade parası ne zaman gelir sorusunun öncesinde yer alan inceleme bu koşulların sağlanıp sağlanmadığını araştırıldığı incelemedir. Onay gelirse eğer 1 hafta içerisinde iadeniz gerçekleşmiş olacaktır. Genellikle bu süre 3-4 günü bulabilmektedir. Bir haftalık süre içerisinde olması onun kesin olarak 1 hafta sonra iade edileceği anlamına gelmemektedir. Benzer bir içeriğimiz olan “Steam Cloud Senkronize Edilemiyor Hatası” adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.