Ana SayfaOyunSteam En Çok Oynanan Oyunlar (2023)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Steam En Çok Oynanan Oyunlar (2023)

Steam en çok oynanan oyunlar oyuncular tarafından sıklıkla gündeme gelen sorulardan biridir. Yeni oyun almak isteyen kişiler ya da farklı deneyimler yaşamak isteyenler bu istatistikler doğrultusunda hareket etmek için bu bilgiye sahip olmak isterler. Sizler de Steam en çok oynanan oyunlar hakkında meraklarınız bulunuyorsa aşağıdaki sıralamaya göz atabilirsiniz.

Steam En Çok Oynanan Oyunlar

Steam en çok oynanan oyunlar hemen hemen herkesin bildiği oyunlardır. Bu listede ilk iki sırada Valve’ın oyunları bulunuyorken devamında ise birçok oyuncunun az çok ismini duyduğu oyunlar bulunmaktadır. Liste işe aşağıda yer alan sıralamadaki gibidir.

  1. Counter-Strike: Global Offensive
  2. Dota 2
  3. PUBG: BATTLEGROUNDS
  4. Apex Legends
  5. MONSTER HUNTER RISE
  6. ARK: Survival Evolved
  7. Team Fortress 2
  8. Grand Theft Auto V
  9. NARAKA: BLADEPOINT
  10. Wallpaper Engine

Steam en çok oynanan oyunlar yukarıda yer alan listedeki gibidir. Mevcut oyuncu sayısı en çok olan Counter-Strike: Global Offensive 807,095 mevcut oyuncuya sahiptir. En alt sırada yer ala Wallpaper Engine ise oyun olmayıp duvar kâğıdı hazırlama uygulamasıdır. Ancak en çok kullanılanlar arasında yer almaktadır. Apex Legends ise önceden steam üzerinde olmayan bir oyun iken Steam’e gelince hızlı bir şekilde listede yerini almayı başarmıştır.

Listede sonlarda yer alan Grand Theft Auto V ise oyuncular arasında yeni sürümü gelmesi istenen oyunlardan birisidir. GTA VI sürümü birçok oyuncunun hayali olduğunu söyleyebiliriz. Listede yer alan bir diğer oyun ise DOTA 2, MOBA oyunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Valve’in yapımı olan DOTA 2 birçok oyuncu kitlesini elinde tutmaktadır.

Listede ilk 2 sırada Valve oyunu bulunsa da devamında Team Fortress 2’de Valve oyunu olarak karşımıza çıkmaktadır. İlk 10 oyun arasında 3 Valve oyunu gerçekten büyük bir başarı olsa gerek. Steam en çok oynanan oyunlar bu şekilde tanımlanabileceğini söyleyebiliriz. Sizler de bu listede yer alan oyunları deneyebilir ve yepyeni eğlencelere adım atabilirsiniz. Hala denemediyseniz Counter-Strike: Global Offensive oyununu deneyerek başlayabilirsiniz.

Steam En Çok Oynanan Oyun

Steam en çok oynanan oyunlar listesinin en başında gelen Counter-Strike: Global Offensive oyunu yılların oyunu olmasına rağmen aktifliğini hala koruyabilmektedir. Birçok oyuncunun 5v5 modlar ile rekabet ettiği FPS oyunudur.

Farklı dillerde konuşan insanlar ile oynayabiliyor olduğunuz gibi kendi arkadaş çevreniz ile de aktif bir şekilde oynayabileceğiniz bir oyundur. Farklı farklı haritalar, farklı eğlence modları ile oyuncuları üzerine çekmektedir. FPS (First Person Shooter) oyunları denince akla gelen ilk isimlerden olduğunu söyleyebiliriz. Birçok eski sürümü ile İnternet kafelerde büyüyen neslin eğlence aracı olmuştur. Sizler de hemen ücretsiz bir şekilde oynayabileceğiniz gibi Prime seviyesi için 249,95 TL ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca benzer bir içeriğimiz olan “Steam Kullanıcı Adı Değiştirme 2022” adlı makalemize de göz atabilirsiniz.