Ana SayfaOyunAmong Us Amaç Nedir?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Among Us Amaç Nedir?

Among us, Android ve iOS’larda ücretsiz olarak indirilebilen veya bir PC’de kullanım için satın alınabilen bir oyunudur. Among Us Amaç Nedir diye soranlar için ilk cevabımız aldatmak ve dedektiflik yapmaktır 🙂 4 ila 10 kişilik bir grupla ister çevrimiçi olarak yabancılarla bir oyuna katılarak oynanabilir, ister oyuncular arkadaşlarıyla ev sahipliği yapabilir veya oyunlara katılabilir.

Oyunun temeli basittir. Oyunculara ekip arkadaşı veya imposter(sahtekar) rolü verilir. Mürettebat, bir uzay gemisini kalkışa hazır hale getirmek için bir görev listesini tamamlamalıdır. ‘O2 Filtresini Temizle’ gibi bazı görevlerin tamamlanması nispeten hızlıyken, ‘Hava Düğümünü Onar’ gibi diğerleri birden fazla adım gerektirir. Ancak oyunda gemiyi sabote etmeye ve tüm mürettebatı öldürmeye çalışan en az bir sahtekar bulunur.

Among Us Nasıl Bir Oyun?

Oyun devam ederken, imposter, mürettebat üyelerini baltalar ve öldürmeye başlar. Oyun, bir ceset bulunduğunda veya imposter’ın kim olduğunu ve nedenini tartışmak için acil bir toplantı çağrısı yapıldığında duraklatılır. Oyuncular, gemideki imposter’ın kim olduğunu bulmaya çalışmak için oyundaki diğerlerinin davranışlarına dikkat ediyor olacaklar. Tartışma sırasında oyuncular, sahtekar olabilecek kadar şüpheli davrandığını düşündükleri kişilere oy verecekler. Bir oyuncu yeterli oy alırsa oyundan çıkarılır ve ekip arkadaşı mı yoksa sahtekar mı olduğu ortaya çıkar.

Oyunu kazanmak için ekip arkadaşlarının tüm görevleri tamamlaması veya imposter’ı (sahtekarı) keşfetmesi gerekir. Sahtekar, tespit edilmekten kaçınabilir ve tüm mürettebatı öldürebilirse kazanacaktır. Among Us Amaç Nedir’in tam cevabı aşağıda.

Daha Fazla Oku: Among Us İsimleri (Türkçe, Şekilli, İngilizce, Komik)

Among Us Amaç Nedir

Among Us Amaç Nedir?

Oyunda bir ceset bulunduğunda veya acil bir toplantı çağrısı yapıldığında, oyuncular oyun içi eylemi tartışmak ve imposter’ın kim olabileceğini tartışmak için sohbet işlevini kullanabilir. Sohbet işlevi metin tabanlıdır, ekranın sol üst köşesindeki bir simgeden erişilir ve uygunsuz dili filtrelemek için bir Sansür Sohbeti seçeneğine sahiptir.

Oyun 2018’de piyasaya sürülmesine rağmen 2020’nin ikinci yarısında popülaritesinde büyük bir artış gördü. Uygulama, Google Play ve App Store listelerinin zirvesine ulaştı ve Twitch ve benzeri hizmetleri kullanan oyuncular arasında popüler hale geldi.

Oyun hızlı tempolu ve oynaması kolay. Oyun içi sohbet, dahil olan ekip çalışması ve arkadaşlarla özel oyunlar kurma olanağı ile birçok oyuncu, Among us‘ın sosyal yönü tarafından cezbedilir. Oyuncuların oyunu kazanmak için iletişim, takım çalışması ve gözlem becerilerini kullanmaları gerekir. İmposter’ın heyecanı ise, tespit edilmekten kaçınmaktır. Among Us Amaç Nedir adlı makalemiz burada son buluyor.