Ana SayfaOyunSteam Arkadaş Ekleyemiyorum 2023
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Steam Arkadaş Ekleyemiyorum 2023 [Çözüm]

Steam arkadaş ekleyemiyorum sorununu uzun bir süredir kullanıcıların karşılaştığı sorunlardan biri olmaktadır. Bu sorunun nedeni ise Steam’in kendine özgü bir arkadaş ekleme politikasının bulunmasıdır. Dolayısıyla her kullanıcı arkadaş ekleyememektedir. Steam üzerinde arkadaş ekleyebilmek için öncelikle bazı gereksinimlere sahip olmak gerekmektedir. Steam ancak bu şekilde sizin arkadaş eklemenize izin vermektedir.

Steam Arkadaş Ekleme Limiti ve Ücreti

Steam, arkadaş ekleyebilmeniz için öncelikle sizden 5$’lık bir alışveriş gerçekleştirmenizi istemektedir. Bu minimum harcama tutarını yapmayan kişilere ise arkadaş ekleme hakkı vermemektedir.

Aslında yüksek bir tutar gibi gözüken bu alışveriş tutarı ise 15 liraya denk gelmektedir. Bunun nedeni ise Steam’in dolar kurunu 2.1 TL’ye sabitlemesidir. Böylelikle Steam arkadaş ekleyemiyorum sorunu ile karşılaşan kişiler 15 lira harcama yaparak arkadaş ekleyebilir hale gelebilmektedir.

Steam Arkadaş Ekleyemiyorum 2022

Ayrıca bu tutarı sadece Steam üzerinde bir şey satın alarak aşmanız gerekmemektedir. Steam sizden hesabınızda 15 liranızın olduğunu görmek istemektedir. Yani bakiyenizde bu tutarın bulunması arkadaş eklemenizi sağlayacaktır. Bunun yanında bu harcamayı yapmasanız da başka kullanıcılar sizi ekleyebilmektedir.

Steam Arkadaş Nasıl Eklenir?

Steam arkadaş ekleyemiyorum sorununa çözüm olarak öncelikle Steam’in arkadaş ekleme limiti olan 15 lira harcamasını gerçekleştirdiyseniz bu adımları takip etmelisiniz. Steam programını açtıktan sonra sol köşede yer alan 3 çizgili simgeye tıklamalısınız. Burada yer alan “Arkadaşlar” adlı seçeneğe tıklayarak arkadaş ekleme alanına ulaşacaksınız. Arama çubuğuna arkadaşınızın adını yazarak aratın.

Eğer doğru yazdıysanız arkadaşınızın profili arama sonuçlarında çıkacaktır. Daha sonrasında arkadaş eklemek istediğiniz kullanıcının ismine dokunarak “Arkadaş Ekle” seçeneğine tıklayın. Böylelikle artık arkadaşınıza arkadaşlık isteği göndermiş bulunmaktasınız. Aynı işlemleri Android ya da IOS cihazlarda da gerçekleştirerek son derece kolay bir şekilde arkadaş ekleyebilirsiniz.

Daha Fazla Oku: Steam Hızlandırma Paketi Nedir?