Ana SayfaOyunRobloxRoblox Çalınan Hesap Nasıl Geri Alınır?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Roblox Çalınan Hesap Nasıl Geri Alınır?

Roblox hesabınız bir hacklenme durumu yüzünden çalınmış olabilir. Roblox Çalınan Hesap Nasıl Geri Alınır sorusu aklınızı mı kurcalıyor? . Ya da size bir şey vaat eden bir yabancıya şifrenizi vermiş ve sıkıntılı bir linke tıklamış olabilirsiniz. Belki de giriş bilgilerinizi isteyen ücretsiz bir Roblox dolandırıcılık sitesini ziyaret ettiniz.

Roblox Çalınan Hesap Nasıl Geri Alınır

Bu yazımızda size, şifrenizi sıfırlayarak hacklenmiş roblox çalınan hesap nasıl geri alınır konusunu en detaylı şekilde anlatmaya çalışacağız. Belirtilen adımları uygulayarak bu işlemi kolay bir şekilde herhangi bir sorun yaşamadan gerçekleştirebilirsiniz.

Parola Sıfırlama

  • Şifreniz ile giriş yapmayı deneyin. Parolanız Roblox tarafından kabul edilmiyorsa, gerektiğinde doğru büyük harf kullandığınızdan (ve Caps Lock tuşunun açık olmadığından) emin olun.
  • Bir web tarayıcısında https://www.roblox.com/login/forgot-password-or-username adresine gidin. Hesabınızda oturum açamıyorsanız, Roblox web sitesinde şifrenizi sıfırlamayı deneyebilirsiniz.
  • E-posta adresinizi girin ve Gönder’i tıklayın. E-posta adresinizi Roblox’a verdiyseniz (ve hesabınızı çalan kişi tarafından değiştirilmediyse), web sitesinde sıfırlayabilmeniz gerekir.
  • Roblox’tan gelen e-postayı açın ve Parolayı Sıfırla’yı tıklayın. Bu işlem, tarayıcınızda şifre sıfırlama sayfasını açar.
  • Yeni bir şifre oluştur. Şifre sıfırlama sayfasına ulaşabildiyseniz, her iki boşluğa da yeni bir şifre girin ve Gönder’i tıklayın. Bu adım sonrasında yeni hesap bilgileriniz ile birlikte Roblox’ta oturum açabilirsiniz.
  • Yine de parolayı sıfırlayamazsanız Roblox destek ile iletişime geçin.

2 Adımlı Doğrulama

  • Bir web tarayıcısında https://www.roblox.com/my/account#!/security adresine gidin. Saldırıya uğrayan hesabınıza tekrar erişim kazandığınızda, gelecekte hesabınızın güvende kalmasına yardımcı olmak için 2 Adımlı Doğrulamayı açmanız güvenliğiniz için en iyi tercih olacaktır.
  • Eposta adresinizi doğrulayın. 2 Adımlı Doğrulama için yalnızca doğrulanmış bir e-posta adresi kullanabilirsiniz.
  • “2 Adımlı Doğrulama” anahtarını Açık (yeşil) konumuna getirin. Bunun ardından bir onay mesajı görünecektir.
  • Onaylamak için Tamam’a tıklayın. 2 Adımlı Doğrulama artık hesabınız için etkinleştirilmiş oldu. Bu adımdan sonra Roblox’ta oturum açmak istediğinizde kod içeren bir e-posta alırsınız. Oturum açmak için bu kodu girmeniz gerekecek.

Daha Fazla Oku: Roblox Nasıl Bir Oyun? Roblox Zararlı Mı?