Paylaş

LOL Piltover Karakterleri

LOL Piltover karakterleri gerçekten çok merak ediliyor. Sayıları fazla olmasa da çok etkili olan karakterlerden oluşan bir liste hazırladık. LOL Piltover Karakterleri listesine geçmeden önce Piltover dünyasını sizlere tanıtmak istedik. tanıttıktan sonra LOL Piltover Karakterleri listesini sizlerle paylaşacağız.

Daha Fazla Oku: Creepypasta Karakterleri İsimleri ve Hikayeleri [Resimli]

Piltover Nedir?

Piltover ve piltover karakterleri, her gün gelişmeyi, büyümeyi ve itibarını iyileştirmeyi asla bırakmayan bir şehirdir. Valoran’ın et ve tırnak gibi kültürel başkenti olarak kabul edilen şehirde sanat, zanaatkarlık, ticaret ve ilericilik bir arada var. Şehrin gücü, askeri güçten değil, ticaret ve öngörü çarklarının ustaca kullanımından gelir. Zaun’un yukarısındaki kayalıkların üzerinde yer alan Piltover, muhteşem bir deniz manzarasına sahiptir; devasa deniz kapılarından geçen gemiler, dünyanın her yerinden malları teslim eder.

Metropolün olağanüstü büyümesi, maddi zenginliğinden kaynaklanmaktadır. Piltover, dileklerin gerçekleştiği ve hayallerin gerçekleştiği bir şehir olarak kendini yenileme ve yeniden inşa etme konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. Tomurcuklanan tüccar organizasyonu, kalkınmayı finanse etmek için muazzam yaratıcı girişimlere, akıl almaz hextech araştırmalarına ve güçlerine adanmış mimari anıtlara sponsorluk yapıyor. Piltover, genişleyen hextech ilmine ilgi duyan mucitlerin şehre akın etmesiyle, dünyanın en başarılı zanaatkarları için daha popüler bir destinasyon haline geliyor.

LOL Piltover Karakterleri

LOL Piltover Karakterleri

League of Legends’de piltovere üye olan şampiyonların listesini aşağıda sizlere sıralıyoruz.

  • Caitlyn
  • Camille
  • Ezreal
  • Heimerdinger
  • Jayce
  • Orianna
  • Seraphine
  • Vi

League of Legends Nedir?

League of Legends oyunu Riot Games firmasının geliştirdiği ve yayımladığı bir video oyunudur. MOBA türü strateji oyunu olan League of Legends oyuncuların ağzından Lol kısa sürede çok büyük üne sahip olmuştur. Beşe beş karşılaşma ile karşı Nexus u bitirmeye çalıştığınız bu eğlenceli oyunu mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.