Ana SayfaOyunMinecraft Çit Yapımı | Resimli Anlatım
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Minecraft Çit Yapımı | Resimli Anlatım

Minecraft çit yapımı kulağa ne kadar basit gibi gelse de yeni başlayan oyuncuların çok sorduğu sorulardan bir tanesi. Çiti süs olarak kullanmanın yanında hayvan evcilleştirmek için ufak bir yer yaparken de kullanabilirsiniz. Ya da evinizi çevirmek için de bir seçenek olabilir. Gelin detaylar için yazımıza geçelim.

İlginizi Çekebilir : Minecraft İksir Tarifleri | Mutlaka Denemelisin

Minecraft Çit Yapımı

Minecraft çit yapımının gerekli olduğu alanlardan girişte biraz bahsetmiştik. Daha detaylandırmak gerekirse yapmış olduğunuz evin yanına güzel bir ahır yapmak istiyorsanız ya da çiftlik yapacaksanız kullanabilirsiniz. Bu sayede hayvanlar hem kapalı alanda kalmamış olur doğayla baş başa olurlar hem de oyunun kuralları gereği çit üzerinden kaçarak atlayamayacakları için güvenli bir barınak inşa etmiş olursunuz. İsterseniz üzeri kapalı yaptığınız ahırın önüne çitle çevrili yürüyüş alanı da yapmayı deneyebilirsiniz. Lafı fazla uzatmadan ihtiyacınız olan kısma geçelim.

Yeni gelen güncelleme ile birlikte çit yapımı malzemelerinde değişikliğe gidildi. Önceden 6 çubuk ile 2 çit yapılabiliyordu. Şuanki güncelleme ile birlikte minecraft çit yapımı için 2 Adet Çubuk 4 Adet Odun sahibi olmanız gerekiyor. Bildiğiniz üzere oyunda sadece malzeme adedi vermek bir işe yaramıyor dizilimi de oldukça önemli.

Minecraft Çit Nasıl Yapılır?

Yukarıda malzemeleri sıralamıştık. 2 Adet Çubuk 4 Adet Odununuz hazırsa minecraft çit nasıl yapılır sorusunun cevabı için izlemeniz gereken adımlara geçelim;

  • 3×3 lük çalışma masası açın.
  • Çubukları ikinci sütunun ikinci ve üçüncü satırına denk gelen boşluklara yerleştirin.
  • Odunları da birinci sütunun ikinci ve üçüncü satırına aynı zamanda üçüncü sütunun ikinci ve üçüncü satırına yerleştirerek dizilimi bitirin.
  • Okuyunca karışık geldiğinin farkındayız aşağıya eklediğimiz görselden bakarak kolayca yapabilirsiniz 🙂
Minecraft Çit Yapımı

Çitler hazır 🙂 kullandığınız ağacın türüne bağlı olarak elde edeceğiniz çitin renginin de değiştiğini hatırlatalım. Yapımcılar tarafından ince düşünülmüş bu detay farklı ortamlar tasarlamak ya da yaptığınız yerin konseptine uygun renkler kullanmanıza olanak sağlıyor.

Minecraft Çit Yapımı yazımızın sonuna geldik minecraft ile alakalı aklınıza takılan sorular için yorumlar kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz. İyi oyunlar 🙂