Ana SayfaOyunMetin2 Okey Nasıl Oynanır? (Resimli Anlatım)
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Metin2 Okey Nasıl Oynanır? (Resimli Anlatım)

2008’li yılların en popüler MMORPG oyunu olan Metin2’de yeni bir mod olan Metin2 Okey Nasıl Oynanır? Metin2 oyuncularının oyun içerisinde hem eğlenmek hem de oyun sürelerini uzatmaları açısından onları oyunda tutmaya devam etmektedir. Özellikle Metin2 gibi saatlerce oynanıp oyun içerisinde bir şeyler elde etmeye dayalı oyunlarda, oyuncunun sıkılmaması için sürekli olarak değişik içerikler oluşturulması gerekmektedir. Etkinlikler, toplu savaşlar, oyun içi değerli eşyalar ve daha fazlası için oyuncular her gün oyun içerisinde birtakım mücadele ve emekler vermektedir.

Sadece emek ile sınırlı kalmayıp nesne market ile de oyuncular oyun dışı para yatırıp, ejderha parası ile alışverişlerini yapabilmektedir. Metin2 yönetiminin oyuncularının oyun içerisinde etkinlik adı altında zaman geçirmesi için yaptığı içeriklerde birisi de okey etkinliğidir.

Metin2 Okey Nedir?

Metin2 içerisinde bulunan bu etkinlik normal hayatta oynanılan okeyden neredeyse tamamen farklı bir oyundur. Oyuncuların belli başlı görevleri yapması karşılığında bu etkinlikten faydalanmaları mümkün olacaktır. Peki “Metin2 okey nasıl oynanır?” sorusuna resimlerle destekleyerek cevap verelim.

Daha Fazla Oku: Metin2 Bakım Süresi ve Saatleri

Metin2 Okey Nasıl Oynanır?

Metin2 oyuncularının öncelikle okey etkinliğini oynayabilmeleri için bir hesaba ihtiyacı vardır. Level konusunda sınırlama olmayan bu hesabın envanter kısmına okey kartlarını alabilmesi için yeterli alan bulunması gerekmektedir. Bir oyuncu yerden ya da kesilmiş olan canavarlardan 24 adet okey kartı biriktirmesi durumunda bu etkinlikten faydalanabilecektir.

24 adet okey kartı biriktiren bir hesap oyun panelinin sağ üst kısmında bulunan etkinlik masasına tıklayarak etkinliğe katılabilecektir. Metin2 okey nasıl oynanır? Sorusunun resimli olarak anlatımı aşağıdaki gibidir. Etkinliğe başlayan oyuncuların karşısına aşağıdaki gibi bir panel çıkacaktır. Buradaki asıl amaç aynı renkteki sayıların yan yana ve art arda gelmesidir.

Metin2 Okey Nasıl Oynanır

Okey etkinliğinden 3 farklı sandık kazanılmaktadır. Bunlar altın, gümüş ve bronz olarak çıkmaktadır. 0-299 puan arası bronz, 300-399 arası gümüş ve 400 sonrası puan içinde altın sandık atmaktadır. Oyuncular 5 farklı boşluk hakkına sahip olduklarından ötürü kartların doğru olarak sıralamalarını yapmaları faydalarına olacaktır.

Metin2 Okey Nasıl Oynanır

Aynı renkte ve ard arda sıralanmış olan okey kartları en yüksek puanı yani 100 puanı oyuncuya kazandırmaktadır. Oyuncular altın okey sandığı kazanmaları için en iyi ihtimalle 2 adet 100 puan almaları gerekmektedir.

Metin2 Okey Nasıl Kolay Oynanır?

24 adet kart seçeneği bulunan okey etkinliği oyununda oyuncuların hangi kartı kullandığını ya da hangi kartı kullanmadığını akıllarında tutamaması gibi durumlar için word ya da exel dosyalarına bu kartların örnek resimlerini yerleştirmeleri tavsiye edilir. Kullanılan kartların üstlerini çizerek onların eşlerini diğer turda rahatlıkla bulabileceklerdir.

Metin2 Okey Nasıl Oynanır