Ana SayfaTeknolojiLütfen Geçerli Programın Kaldırılmasını Bekleyin Hatası
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

Lütfen Geçerli Programın Kaldırılmasını Bekleyin Hatası

Zaman zaman program kaldırmak isterken lütfen geçerli programın kaldırılmasını bekleyin hatası ile karşılaşabiliriz. Ancak bu durumun neden kaynaklandığını bilmiyorsanız bu konu hakkında araştırma yapabilirsiniz. Araştırma yaptığınız zaman ise çok basit adımlar sayesinde bu hatayı giderebileceğinizi göreceksiniz.

Lütfen geçerli programın kaldırılmasını bekleyin hatası aynı anda birden fazla programı kaldırmaya çalışırken meydana gelmektedir. Bilgisayarını temizlemek isteyen kullanıcılar eski programları hızlı bir şekilde kaldırmaya çalışırken bu hata ile karşılaşırlar. Eğer ki sizler de bu konu yüzünden sıkıntı yaşıyorsanız gelin birlikte nasıl çözebileceğinizi öğrenelim.

Lütfen Geçerli Programın Kaldırılmasını Bekleyin Hatası
Lütfen Geçerli Programın Kaldırılmasını Bekleyin Hatası

Lütfen Geçerli Programın Kaldırılmasını Bekleyin Hatası

Lütfen geçerli programı kaldırılmasını bekleyin hatası birkaç yol ile çözülebilir. Bu sorunun ana kaynağı aynı anda birden fazla program kaldırmaya dayandığından dolayı kaldırmaya çalıştığımız programın işlemini tamamlamamız gerekir. Bunun için aşağıda yer alan çözüm adımlarını takip etmelisiniz.

  • Öncelikle görünürde herhangi bir programın kaldırılıp kaldırılmadığını incelemelisiniz. Eğer ki kaldırma işlemi sürüyorsa o kaldırma işlemini tamamlamalı ya da iptal etmelisiniz.
  • Ancak bir türlü kaldırılan programı göremediyseniz bunun için de farklı bir yol vardır. Görev yöneticisini açarak çalışan uygulamaları görmeniz gerekir. Bunun için de CTRL + SHIFT + ESC tuşlarına beraber basmalısınız. Karşınıza gelen ekranda arka planda çalışan bütün işlemleri görebilirsiniz. Herhangi bir kaldırma işlemi söz konusu ise oradan durdurabilirsiniz.
  • Bilgisayarınızı yeniden başlatarak arka planda çalışan bütün programları durdurabilirsiniz. Böylelikle herhangi bir kaldırma işlemi söz konusu ise bir yeniden başlattığınız zaman o durmuş olacaktır.

Yukarıda bulunan adımları takip ettiğinizde sizler de lütfen geçerli programın kaldırılmasını bekleyin hatası çözümüne ulaşabilirsiniz. Eğer ki sorun hala devam ediyorsa teknik destek almanız gerekebilir. Genellikle çözüleceğini söylememiz gerekir.

Program Kaldırma Hatası

Zaman zaman daha kullanmadığımız uygulamaları kaldırırken sıkıntı yaşayabiliriz. Program kaldırma hatası ile karşılaştığınızda görev yöneticisini kullanarak çeşitli işlemleri sonlandırmamız gerekebilir. Eğer ki sizler de bu yöntemi kullanırsanız sorunu giderebilirsiniz. Eğer ki giderilmediyse cihazınızı yeniden başlatmanız en etkili yöntem olarak sorununuzu çözecektir.

Cihazınızdan program kaldıramamanızın bir diğer sebebi ise sistem programlarını kaldırmanız sistem tarafından engellenebilir. Çünkü bu programlar olmadan bilgisayarın işlevsel bir şekilde çalışması mümkün olmayacaktır. Bu yüzden de kaldıramamanız en doğru seçenektir.

Eğer ki virüslü bir program yüklediyseniz bu virüslü olan program da kaldırılmakta zorluk çıkartabilir. Virüslü programlar Lütfen geçerli programın kaldırılmasını bekleyin hatası oluşturmaz sadece programın kaldırılmasında zorluk çıkaracaktır. Bunun için bilgisayarınıza format atmanız dahi gerekebilir. Ancak format atmadan önce içindeki verilerinizi depolamanız önemli bir detaydır.

Bilgisayar Oyunu Nasıl Hazırlanır? yazımızı okumak isterseniz eğer sitemizdeki içeriklere göz atabilirsiniz.