Ana SayfaTeknolojiİşletmelerin İhtiyacı Olan Google Workspace
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

İşletmelerin İhtiyacı Olan Google Workspace

Eski adıyla G-Suite yeni adıyla Google Workspace Google cloud ürünlerinin bir arada toplandığı bir platformdur. Kurumların veya işletmelerin ihtiyacı olan Gmail, Calendar (Takvim), Meet(toplantı), Chat, Drive, Docs (Dökümanlar), Sheets gibi uygulamaların tek bir çatı altında toplanmasıyla ortaya çıkan Google Workspace bulut tabanlı bir yazılım hizmetidir. İster home office ister gerçek zamanlı bir çalışma ortamınız olsun tüm çalışma ortam ve şartlarına uygun ortak çalışma imkanı sunan Google Workspace ile uygulamalarınızı tüm cihazlarda kullanabilirsiniz.

Google Workspace kullanışlı ve entegre bir çalışma alanı sunar. Bu nedenle işinizi yapmak için daha az zaman harcarsınız. Google Workspace kullanmak için internet bağlantısına sahip olmanız yeterlidir. Tüm cihazlarla uyumlu olan Google Workspace’i ister ekibinizle isterseniz de daha büyük ölçekli şirket çalışanlarınızla entegre bir şekilde kullanabilirsiniz. Bunların yanında Google Workspace dört farklı fiyatlandırma sunmaktadır. Şirket ölçeğinize  göre bunlardan birini tercih edebilirsiniz.

Nedir Bu Google Workspace

Google Workspace İşletmenizin ihtiyaclarini karsilamaya yönelik özelleştirmenize ve genişletmenize olanak tanıyan Google araçlarının tek bir çatı altında toplanmasıyla oluşturulmuştur. Peki Google Workspace Nedir? Daha iyi anlamak için Google  Workspace uygulamalarına göz atalım.

 • Kurumsal Gmail Hesabı: Kurumsal gmail hesabınız ile sesli veya görüntülü görüşmeler yapabilir, dosya paylaşımları yapabilirsiniz. Her çalışanınıza bir gmail hesabı verebilirsiniz.
 • Google Meet (Toplantı): Google Meet ile toplantılarınızı güvence altına almak çok kolay. Sunmuş olduğu video konferans hizmeti ile kesintisiz bir bağlantı deneyimi yaşarsınız.
 • Google Chat: Google Chat’in doğrudan mesajlaşma ve grup görüşmeleri özelliği sayesinde ekibiniz ile birlikte kolay ve etkili bir ortak çalışma alanı yaratabilirsiniz.
 • Google Calendar (Takvim): Diğer uygulamalar ile entegre bir şekilde çalışan takvimler kullanarak planlamalarınızı daha az zaman harcayarak gerçekleştirebilirsiniz.
 • Google Drive: Dosyalarınızı güvenli bir alanda depolayıp paylaşmak veya onlara erişim için Google Drive uygulaması çok tercih edilen bir seçenektir.
 • Google Docs (Dökümanlar): Farklı bir yazılım kullanmadan tarayıcınızdan belgeler oluşturabilirsiniz. Değişiklikleri otomatik kaydetme özelliği sayesinde de verileriniz kaybolmaz.
 • Google Sheets (E-Tablolar): Hazırladığınız planlamaları ekibiniz ile anında paylaşabilirsiniz veya planlamalarınızı ekibiniz ile ortak yapabilirsiniz.
 • Google Slides (Slaytlar): Ekstra bir yazılım kullanmadan tarayıcınızdan sunumlar hazırlayabilirsiniz.
 • Google Forms (Formlar): Bütçenizi yormadan anketler veya formlar hazırlayabilirsiniz.
 • Google Sites (Siteler): Web tasarımı veya yazılım bilgisine ihtiyaç duymadan ekibiniz için siteler oluşturabilirsiniz.
 • Google Keep (Not Defteri): Önemli şeyleri gözden kaçırmamak için notlar alabilir. Bu notlar için hatırlatma ekleyebilirsiniz.

HTekin İş Çözümleri

HTekin iş çözümleri Google Workspace’in eğitim, satış, destek hizmetlerini sunmaktadır. Google Workspace hesap kurulumunu yapar ve hesap yönetiminizi planlar. Dijital ortama tüm verilerinizin güvenli bir şekilde taşınmasına yardımcı olur. Google Workspace uygulamalarını daha etkin bir şekilde kullanmanız için e-eğitim ve destek sunar. HTekin alanında birçok projeyle uzmanlığını kanıtlamış, uzman ekibi ile hizmet vermektedir. Google iş ortağı olarak tüm bu süreçlerde yanınızdayız.