Ana SayfaSosyal Medyaİnstagramİnstagram Sesli Arama Geçmişi Silme
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

İnstagram Sesli Arama Geçmişi Silme

Instagram’da her görüntülü veya sesli arama yaptığınızda bu durum Instagram sohbet akışında görünür. İnstagram Sesli Arama Geçmişi Silme problemi de bundan dolayı ortaya çıkmıştır. Biri sizi aradığı zaman da o kısımda gözükecektir. Böylece sohbetiniz, Instagram aramalarınızın geçmişi olarak hizmet eder.

Son zamanlarda Instagram, gelen ve giden aramalarınızın geçmişini gösterdiği “Çağrılar” adlı yeni bir bölüm tanıttı. Zamanla bu bölüm çok fazla arama geçmişiyle dolup taşabilir ve onlardan kurtulmak isteyebilirsiniz.

İnstagram Sesli Arama Geçmişi Silme Mümkün Mü?

Basit metin sohbetlerinden farklı olarak, bir arama geçmişini tek tek seçemez ve silemezsiniz. Bunun yerine, görüntülü veya sesli arama geçmişinden kurtulmak için tüm sohbeti silmeniz gerekir. Henüz doğrudan sesli arama geçmişini silmenin bir yolu bulunmasa da Instagram yeni yapacağı güncellemeler ile buna bir çözüm getirebilir. Bu sayede doğrudan arama geçmişinizi silebilirsiniz. Peki İnstagram sesli arama geçmişi silme işlemi kesin olarak nasıl yapılır ve sesli arama geçmişinden nasıl kurtulursunuz?

Bir kişiyle yaptığınız tam sohbet, kısa mesajların yanı sıra o kişiyle yapılan aramaların geçmişini de içerir. Bu nedenle, sohbeti silerseniz, arama geçmişleriyle birlikte tüm konuşmanız da silinir.

Daha Fazla Oku: Instagram Önerileri Kapatma

İnstagram Sesli Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır

Aşağıda, Instagram sohbetinizi silmek için izleyebileceğiniz basit bir adım sırası verilmiştir. Ancak, tüm sohbeti kaybetmek istemiyorsanız, bundan kaçınmalı ve arama geçmişinin sohbetinizde kalmasına izin vermelisiniz.

  • Öncelikle Instagram uygulamasını açın. Hesabınızdan çıkış yaptıysanız oturum açmanız gerekir.
  • Instagram’ın ana sayfasındaki Sohbet simgesine dokunun.
  • Şimdi, istenmeyen görüntülü arama geçmişini içeren kişinin sohbet akışını bulun.
  • Silme seçeneğini ortaya çıkarmak için sohbete dokunun ve basılı tutun.
  • Kişiyle tüm sohbet geçmişini temizlemek için Sil seçeneğini seçin. Sil’e dokunduktan sonra bir onay açılır penceresi görünecektir. Sil seçeneğine tekrar dokunun.

Bu şekilde tüm sohbet geçmişiniz silinecektir ve doğal olarak bu sayede sesli arama geçmişinden de kurtulmuş olacaksınız.