Ana SayfaHaberİnşaat Köpüğü Nasıl Çıkar?
Paylaş
İçindekiler
İlginizi Çekebilir

İnşaat Köpüğü Nasıl Çıkar?

Havadaki nem ile birleşen ve birleşirken genleşen yarı sert form da olan derz dolgudur. Peki bu İnşaat Köpüğü Nasıl Çıkar? Yazımızda cevaplayacağız. Bu malzeme kapı ve pencere montajı yapımında, boşluk doldurma da, ısı ve ses izolasyonunda, su geçirmeyen bariyerlerin yapımında ve yangını korumak amaçlı kullanılmaktadır.

Köpük uygulandıktan sonra havada oluşan nem ile hızlıca harekete geçer ve genleşir. Bu köpük yüksek yapıştırma seviyesi sayesinde uygulanan yüzeylerde güçlü bir şekilde kalıcılık sağlar.

İnşaat Köpüğü Kullanım Alanları Nelerdir?

Köpüklerin en çok kullanım alanı kapı ve penceredir. Tesisatlar da, sıcak ve soğuk olan borular da, çatıda olan kiremitlerin yapıştırılmasında, sızma olmaması için teraslarda, binaların perdelerinde, çatı yalıtımlarında, hava depolarında ve buzhanelerde, gemilerin ve yatların güvertelerinde, dış cephe yalıtımlarında olan boşlukların doldurulmasında, yalıtım ürünlerinin yapışmalarında, kuru gıda malzemelerinin olduğu depoların oluşturduğu boşluklar da kullanılmaktadır.

İnşaat Köpüğü Nasıl Çıkar

Bu ürün teneke üzerinde olan pipetin ya da tabanca şeklinde olan aparatın vidalanması ile takılır. Teneke şiddetli bir şekilde çalkalanır ve baş aşağı döndürerek baskı uygulanır ve çıkışı sağlanır. Her zaman aşağıdan yukarı doğru tutum sağlanır ve o şekilde uygulanır. Ortam ve sıcaklığına dikkat edilmesi gerekir. Gelin bakalım İnşaat Köpüğü Nasıl Çıkartılırmış.

Daha Fazla Oku: Bilgisayar Oyunu Nasıl Hazırlanır?

İnşaat Köpüğü Nasıl Çıkar?

Bu sektörde en çok yaşanan olay ve sıkça sorulan sorudur. İnşaat köpüğü püskürtülerek kullanıldığı için çok dikkat edilmesi gereken bir malzemedir. Dikkat edilmediği takdirde köpük tabancasına, etrafa ya da kıyafetlere bulaşmaktadır. Dikkat edilirse sorunsuz bir şekilde kullanılır.

 Bulaştığı takdirde temizlenmesi için;

  • Sertleşmemesine dikkat edin sertleşmediği takdir de çıkarılması kolaydır.
  • Çıkarılması için çeşitli kimyasallar bulunmaktadır. Yüzeye zarar vermeden kimyasal sökücü ile çıkartmaya çalışın.
  • Bu köpüğü üreten birçok marka vardır. Markalar tarafından üretilen köpük temizleyici ürünleri kullanabilirsiniz.
  • Ellere bulaşırsa tuz yoğunluğu fazla olan bir kabın içerisinde 10 dakika bekleyerek köpük kalıntılarını kese ya da ponza taşı ile temizleyebilirsiniz. Temizleme sonrasında ellerinizi nemlendiriniz tahriş olabilir.
  • Aseton kullanarak da köpüğü temizleyebilirsiniz.
  • Amatör kullanan kişilerin genellikle kıyafetlerine bulaşır. Profesyonel olmadıkları için istemeseler de etrafa ya da kıyafetlerine bulaştırabilirler.
  • Devamlı kullanıla bir kıyafetse kurumasını beklemeden en uygun kimyasal çözücüyü bularak temizleme işlemi yapmanız gerekmektedir. Kurumadan temizleme yapmaya çalışma işinizi zorlaştırır ve çözüm sağlayamazsınız.

İnşaat Köpüğü Nasıl Çıkarılır’ı anlattığımız makalemiz burada son buluyor.