Paylaş

GTA Trilogy Remastered Ne Zaman Çıkacak?

Aylarca süren söylentiler ve spekülasyonlardan sonra İnfonuz, kaynaklardan Rockstar Games’in oyunu GTA Trilogy Remastered Ne Zaman Çıkacak sorusunun cevabını buldu. Şu anda, bu oyunların taşınabilir Nintendo Switch de dahil olmak üzere çok sayıda platform için bu sonbaharda piyasaya sürüleceği görülüyor.

Geçen yıl boyunca Twitter, Reddit ve çeşitli mesaj panolarında Rockstar’ın klasik, PS2 dönemi Grand Theft Auto oyunlarının yeniden yapımları veya yeniden düzenlemeleri üzerinde çalıştığına dair söylentiler dolaştı.

GTA Trilogy Remastered Ne Zaman Çıkacak

Rockstar, önce konsol bağlantı noktalarını geliştirmeye odaklandığından, PC ve mobil bağlantı noktaları gelecek yıla kayabilir gibi görünüyor. Bazıları Rockstar’ın bu sürümleri her oyunun 20. yıl dönümünde yayınlamaması halinde yayınlamasını beklemiş olsa da, kaynaklar bana bunun şu anki plan olmadığını söyledi. Bunun yerine, üç oyunun tümü, yalnızca dijital olarak satılabilecek tek bir toplu pakette piyasaya sürülecek gibi görünüyor.

Daha Fazla Oku: GTA Trilogy Remastered Sistem Gereksinimleri Kaç GB?

GTA Trilogy Remastered

Bu söylentiler, Rockstar’ın ana şirketi Take-Two Interactive’in, klasik GTA modlarını internetten kaldırmak için DMCA yayından kaldırmalarını kullanması ve yayıncının geliştirilmekte olan üç remastered oyunu olduğunu duyurmasıyla popülerlik kazandı.

GTA Trilogy Remastered Ne Zaman Çıkacak
GTA Trilogy Remastered Ne Zaman Çıkacak

İnfonuz, tüm bu alay konusu yeniden düzenlenmiş oyunların özel olarak ne olduğunu doğrulayamasa da, GTA yeniden düzenlemelerinin şu anda geliştirmenin son aşamalarında olduğunu üç kaynaktan gelen ayrıntıları doğrulayarak onaylayabiliriz.

Diğer klasik Rockstar oyunlarının yeniden düzenlenip yeniden yayınlanmasıyla daha fazla ilgilenen hayranlar için, kaynaklar bana Rockstar’ın Red Dead Redemption gibi yeni oyun portları geliştirmeyi planladığını söylüyor. Ancak bu yeniden düzenlenmiş oyunların geleceği, bu ilk yeniden sürümlerin ne kadar iyi sattığına bağlı.

GTA Trilogy Remastered Ne Zaman Çıkacak?

GTA Trilogy Remastered Ne Zaman Çıkacak sorusunun cevabını içeren bu yeni rapor, Rockstar’ın yayın planlarını bilen perakende kaynaklarının Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition’ın bu yıl içinde PS4, Xbox One ve Nintendo Switch’te başlayacağını söyleyen Polonya yayını PPE’den geliyor. GTA Trilogy Remastered çıkış tarihi 7 Aralık.

Ancak yayın, yeniden düzenlenmiş GTA üçlemesinin yeni nesil sürümlerinin gelecek yıl 2022‘ye kadar çıkmayacağını da iddia ediyor. GTA Trilogy Remastered Ne Zaman Çıkacak sorusuna hala net bir cevap yok desek yeri. Bu, GTA’nın yeniden düzenlenmiş üçlemesinin PS5, Xbox Series X ve Xbox Series S sürümlerini potansiyel olarak zorlayabilir. GTA remastered üçlemesinin son nesil sürümlerinin yeni nesil konsollarla geriye dönük uyumlu olmasının tamamen mümkün olduğunu belirtmekte fayda var.

GTA Trilogy Remastered Ne Zaman Çıkacak sorusuna cevap olarak, Rockstar sonunda Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition’ı ortaya çıkardığında, tüm konsol ve PC sürümlerinin bu yıl sonra, ardından 2022’de mobil cihazların çıkacağını belirtmişti. KKD’ye göre bu, şu anlama geliyor: Rockstar, geçen hafta paketi duyurduğundan beri koleksiyonun lansman süresini kısmen geciktirmiş olabilir.

GTA Trilogy Remastered Ne Kadara Satılacak?

GTA Trilogy Remastered Ne Zaman Çıkacak sorusu kadar ne kadara çıkacak sorusu da önemli. Bugün erken saatlerde, bir İngiliz perakendeci, yeniden düzenlenmiş GTA üçlemesini tam fiyatlı bir oyun olarak listeledi. Base.com, Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition’ı PC, PS4 ve Xbox One için 55 sterlinlik bir satın alma ve PS5, Xbox Series X ve Xbox Series S için 65 sterlinlik bir satın alma olarak listeledi.

Bu da 700800 TL arası bir fiyat ediyor. Doğruysa, bu Yeniden düzenlenmiş üçlemeyi, Returnal ve Ratchet ve Clank: Rift Apart gibi yeni nesil birinci taraf oyunların hemen yanında, fiyat aralığının en üst ucuna yerleştirirdi. Türkiye’de daha ucuza çıkmasını bekliyoruz.